Az új év első hónapjában folytatódik a Magro.hu Kukorica és Búza Konferenciasorozata, január 18-án Debrecenben hallgathatják meg a gazdák az előadásokat a két főnövény termesztéséről, növényvédelméről és értékesítéséről. A tápanyag utánpótlásáról az egyik előadóval, a Polgári Agrokémia Kft. kereskedelmi igazgatójával, Garzó Galateával beszélgettünk. A konferencia részleteiről a linkre kattintva tájékozódhat: https://www.magro.hu/konferencia/

Milyen problémákkal néznek szembe a gazdák?

Sok nitrogén veszik el a hagyományos kijuttatási módokkal. Mi erre a kihívásra egy nagyon korszerű nitrogén tápanyag utánpótlással válaszolunk. Az ammónia esetében ugyanis alacsony a nitrogénveszteség. Ez az a forma, ami a legjobban tud hasznosulni. A nitrogénnek más esetben akár 70 százaléka is elveszhet. Ez a kockázat nagymértékben csökkenthető, hogy közvetlenül a gyökérzónába adagoljuk a tápanyagot. Így a hasznosulás sokkal biztosabb.

Garzó Galatea a Polgári Agrokémia Kft. kereskedelmi igazgatója, 2 éve kezdte meg pályafutását a családi vállalkozásban. Nővére, Gabriella és menedzsmentje több mint 10 éve vezeti a Polgári Agrokémia Kft.-t. A tapasztalati tudást és háttértámogatást ők biztosítják. Rengeteg külföldi szakirodalmat olvas és célul tűzte ki, hogy a leghatékonyabb módszereket eljuttatja a hazai termelőkhöz.

Hogyan javítják a talajerőt?

Igyekszünk előre tekinteni és alkalmazni a legújabb eljárásokat és módszereket. A 18 darab ammónia kijuttató korszerűsítése és karbantartása folyamatos.  Az USA-ban tanulmányoztuk a legújabb ammónia kijuttatókat, és az ott kidolgozott új technológiát, amellyel még pontosabb, automatizáltabb munkát lehet végezni. Erről bővebben az ammónia.hu oldalon olvashat.

Milyen fejlesztések várhatóak?

Januártól lesz egy új fajta injektálónk, ami szélsőségesebb talajviszonyok között is tud ammóniát kijuttatni. A régi típusú eszközünk a magágy minőségű talajokon volt jó, ezzel pedig már a kötöttebb talajokra is rá lehet menni. Használható majd sávos művelésben is. Ez Hajdú-Bihar megyében és a kelet-magyarországi kötött talajokon nagy előrelépést jelent, mert sokszor nem tudtak a gazdák apró szemcsés talajt elérni.

II. Kukorica és Búza Konferenciasorozat, amely a 2 fő szántóföldi növényünk termesztéstechnológiai újdonságait mutatja be.

Mik voltak az elmúlt időszak szakmai tapasztalatai a nitrogén tápanyag-utánpótlás terén?

A partnereink az új technológiával terméseredményben jóval magasabb hozamot tudtak elérni az országos átlagnál: kukoricánál ez 10-11 tonna, napraforgónál 4,3 tonna volt hektáronként.

Áttérnek a gazdák az új technológiára?

Szerencsére igen. Nagyon szépen bővül a megrendelők köre, egyre többen választanak minket, és térnek át a korszerűbb tápanyag utánpótlásra. Ezek a termelők jóval nagyobb termésátlagot tudtak elérni, mint az országos eredmények.

Miért lesz érdemes mindenképpen meghallgatni az előadását?

Az előadásomban a  nitrogén tápanyag-utánpótlás múltja, jelene és jövője kerül terítékre, ezzel kapcsolatban mutatom majd be azokat a megoldásokat, amelyekkel a gazdák jóval gazdaságosabban tudják kijuttatni a földjeikre a nitrogént.

Tudjon meg még többet a tápanyag-utánpótlásról és hozzon ki többet a földjeiből! Ehhez jöjjön el a II. KUKORICA és BÚZA Konferenciasorozatra  a Debreceni Egyetemre 2018. január 18-án, ahol 16 eladó tart számol be a két főbb szántóföldi növényünk termesztéstechnológiai újdonságairól, és ad tanácsokat a korszerűbb és hatékonyabb termesztéshez.

További információ a programokról, jelentkezési lehetőség valamint részletek a kisorsolásra váró nyereményekről az alábbi oldalon:

https://www.magro.hu/konferencia/

Főtámogatók:

Szakmai partnereink:

Előadó partnereink:

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás