Növénybiztosítás? Online? Igen!
Alighanem sokan felteszik ezt a kérdést magukban. Pedig nem ördögtől való, hogy ha egy tevékenység jól leírható számokkal, akkor azt előbb vagy utóbb le is fogják fordítani a számok nyelvére. A biztosítási szakma pedig éppen alkalmas ennek bemutatására. De hogy mit kell ez alatt érteni, azt a következő példával lehet jól szemléltetni.
Végezzünk egy gyors számítást!
Vegyünk egy 20 hektár nagyságú területet, amin minden évben őszi búzát termesztünk. Tegyük fel, hogy 13 egymást követő kármentes év után a 14. évben a területet pusztán egy 10%-os hozamkiesést okozó jégverés súlyt. Akkor nagy eséllyel kijelenthetjük, hogy a kapott kártérítéssel megtérült az évek során befizetett biztosítási díj. De máshogy is megközelíthetjük a dolgot: egy ilyen mértékű káreseményre fizetett kártérítés további 14 év biztosítási díját fedezi. Most tegyük fel a kérdést!
Honnan lehetünk biztosak abban, hogy csak ekkora lesz a kár és nem jön többször a 14 év alatt?
Persze sehonnan. De azt már tudjuk, hogy számtalan módon lehet számszerűsíteni azt, hogy számunkra a kockázatmentesítés drága vagy sem.
Hirdetés
Miben segíthet Önnek az online világ?
Valójában erre a logikára alapul az Agrisk.hu portál az ötlete is. Amely azért jött létre, hogy a komplikált számítások papíron történő levezetése helyett nagyon egyszerű, de annál szemléletesebb formában tárja a gazdák elé a növénybiztosítási konstrukciók számszerűsíthető különbségeit. Ezzel pedig nagyban megkönnyíti a döntési folyamatot. Már ami a biztosítás megkötését illeti.
Képzeljenek el egy felületet, amelyen néhány termesztéssel kapcsolatos adat megadása után már előzetes összehasonlítást kapunk a konstrukciókról:
- szemléltetve a károk
- és a rá adható védelem mértékét.
Egy automatikus ajánlatadási folyamatot követően pedig teljes kiértékelést kapunk a rendelkezésre álló biztosításokról, amiket egyszerűen meg is köthetünk.
Ezért érdemes tehát előregisztrálni a honlapon, hogy mielőbb értesülhessen az érdeklődő felhasználó, ha a funkció elérhetővé és tesztelhetővé vált.
ELŐREGISZTRÁLOK!>>
Szerző: Surmann Árpád agrisk.hu portálvezető, agrárbiztosítási szakértő
(x)
Figyelem: A téma kitárgyalását hamarosan folytatjuk, melyekben új megoldásokat mutatunk be. Figyelje cikkeinket, és iratkozzon fel szakmai hírlevelünkre, hogy elsők között értesüljön róla!
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés