A folyamatosan változó környezeti tényezők hatására a növénytermesztők az eddig jól bevált több évtizedes tapasztalatokat félretéve új módszerek bevezetésével törekednek a fenntartható mezőgazdaság megteremtésére. Idesorolva a digitalizáció egyre nagyobb mértékű megjelenését a növénytermesztésben, a precíziós gazdálkodás folyamatos térhódítását, a környezettudatosság előtérbe helyezését, új módszerek implementálását a növénytáplálás folyamán.

A növénytermesztés és gazdálkodás fejlődésével, illetve átalakulásával tudjuk a jövő generációi számára a fenntartható mezőgazdaságot biztosítani, a folyamatos élelmiszer előállítást és ellátást megalapozva. Az alternatív megoldások utáni megnövekedett kereslet okai: a növényvédőszer hatóanyagok kivonása; a magas műtrágya illetve inputanyagárak; illetve a folyamatosan változó és a termelésben a gazdákat nagy kihívás elé állító időjárás.

A precíziós gazdálkodás alkalmazását több tényező is kiemelten fontossá teszi. A speciális technológiai elemek bevezetése a gazdaságok számára igen magas beruházási költséggel jár, de a precíziós gazdálkodásra történő fokozatos átállás is egy járható és hosszútávon jövedelmező megoldás lehet. A számos gépi, illetve az ehhez kapcsolódó szoftveres megoldások mellett különböző vizsgálatok bevezetése és azok eredményei is hozzájárulnak a precíziós gazdálkodás sikerességéhez.

Az AnivetDirect növénykondicionálás portfóliójában két olyan termék is megtalálható, melyek természetes humuszásványból kivont koncentrált huminsavat tartalmaznak. A Humic Alpha több, mint 7% huminsavtartalma – mely kálium-humát formában van jelen - igen jelentősnek számít a piacon lévő konkurensekhez képest. A nagyszerűsége és felhasználhatósága az egyszerűségében rejlik. A HumicQuattro növénykondicionálónk a huminsav és aminosav mellett mikroelem-tartalmával segíti a növény regenerálódását, fejlődését.

A huminsavak, fulvosavak szerepe nélkülözhetetlen a növény tápanyag-gazdálkodásában, a mikro- és makroelemek felvételében, felszívódásában. Oxigénszállítóhatásuk a növény teljes anyagcseréjét segítik. Lombtrágya formájában a fulvosavak maradéktalanul képesek bármilyen pH-érték mellett felszívódni. A levélfelület felső epidermiszén átjutva egészen a sejtfal membránjait megcélozva segítik bármilyen stresszfaktor során. Erősítik a növény immunrendszerét, növelik a gyökértömeget, valamint javítják a gyökér regenerálódó képességét.

Növénykondicionáló termékeink egyéb más növényvédőszerekkel, mikro-makro elemeket tartalmazó lombtrágyákkal kijuttathatók. A magas huminsavat tartalmazó termékeink fokozzák a télállóságot, elősegítik a P és K tápanyagok beépülését, felvételét. A foszfor többek között segíti a gyökeresedést, a bokrosodást, a káliumnak pedig többek között a hidegtűrésben is hatalmas szerepe van. Ezért javasoljuk, hogy a HumicQuattro-t vagy a Humic Alpha-t egészítsék ki az Organit PK kelátos lombtrágyánkkal, mely folyékony, könnyen felvehető formában tartalmazza a növények számára fontos P és K tápelemeket. Igaz, hogy a foszfort és káliumot alapműtrágya formájában már kijuttatták a gazdálkodók az őszi vetésű növények esetében, de sok esetben ez a kijuttatott hatóanyag-mennyiség csak részben hasznosul, a növények számára különböző okokból nem felvehető.  Az Organit PK levélen keresztül pótolja az esszenciális foszfort és káliumot.

A huminsavnak nem csak levélen, de talajon keresztül is van hatása. A talajban serkenti az ott élő mikroorganizmusok működését, valamint a növények gyökérképződését. A megfelelő gyökeresedés eredményeként a növények nagyobb felületen, több tápanyagot illetve vizet képesek a talajból kinyerni és felvenni.

A szántóföldi kultúrák esetében a virágzás időszakában esetlegesen fellépő fényhiány is magas termésveszteséget okozhat. A fulvosavak növelik a klorofilltartalmat a növényben, ezáltal a fényhiányosabb, fényszegényebb időszakokban is aktivizálják a fotoszintézist.

A Humic Alpha és HumicQuattro növénykondicionáló készítményeink használatának előnyei:

  • Növelik a klorofilltartalmat, ezzel fényszegényebb időszakban is aktivizálják a fotoszintézist.
  • A sejten belül redukálódik a protoplazma-viszkozitás, nő a növény nedvességállománya, ezzel képesek befolyásolni a szárasságtűrést.
  • A fulvosavak hordozóként funkcionálva képesek belépni a sejtfalba, ezzel segítve a kontaktszerek hatását.
  • A velük együtt kijuttatott tápanyagok adszorpciós kötésekkel kapcsolódnak a huminsavakhoz, így segítik bármilyen hiánytünet kezelését.
  • A fulvosav természetes antivirális és antibakteriális hatású.
  • A mikroelemek arányai, valamint a fulvosav, indirekt módon erősítik a növény immunrendszerét.
  • A természetes fulvosav növeli a gyökértömeget, és javítja a gyökér regenerálódóképességét.
  • A fulvosav, mint a természet egyik legerősebb elektrolitképzője gyorsítja, javítja az anyagcsere-folyamatokat.
  • A fulvosav és a mikroelemkomplexek növelik a kloroplasztiszok aktivitását, így a növény fényszegény helyeken is jobban hasznosítja a fényt.

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás