Olajjal szennyezett pénzekkel mossák zöldre az egyetemeket
Fenntarthatóságinak nevezett programokat támogatnak óriás olajcégek, ezáltal pedig az egyetemek hírneve is veszélybe kerülhet. Az Egyesült Államok nyugati partvidékén működő Stanford Egyetem korábban azért nem határolódott el a fosszilis tüzelőanyagok használatától, mert attól tartottak, nem kapnak több adományt a továbbiakban. A Harvard és a George Washington egyetemeken is problémát okoz a fosszilis tüzelőanyagokkal kereskedő cégektől érkező adomány.
Hiába a fenntarthatóság látszata, továbbra is ömlik a pénz a „zöld” programokat végző egyetemekhez az olajvállalatok zsebéből – írta a CleanTechnika cikkére hivatkozva a Napi.hu. Ez - az üzleti életben legalábbis - a zöldmosási technikák egyik tipikus esete. Greenwashing a gyakorlatban.
Hatalmas vagyonok érkeznek az olajos cégektől
A Stanford Egyetem egyik fenntarthatóságról szóló programja is a kedvezményezettek közé tartozik. Ez azért érdekes, mert az intézményre egyre nagyobb nyomás nehezedik annak kapcsán, hogy többé ne fogadjon el pénzt olajcégektől. Hiába a több 100 korábbi diák és kutató által aláírt kérelem, a pénz továbbra is legálisan és megkötések nélkül érkezik. Ráadásul az új dékán is megerősítette, hogy továbbra is szívesen fogadják az utalásokat.
Hirdetés
John és Ann Doerr befektetők például 1,1 milliárd dollárt adományoztak az intézménynek, amely a Stanford Egyetem történetében a legnagyobb magánadomány – és a valaha volt legnagyobb, amelyet környezetvédelmi célokra fordítottak. Úgy tűnik azonban, ez sem volt elég. A Stanford Egyetem korábban azért nem határolódott el a fosszilis tüzelőanyagok használatától, mert attól tartottak, nem kapnak több adományt a továbbiakban.
Greenwashing a gyakorlatban máshol is
A Harvard és a George Washington egyetemeken is problémát okoz a fosszilis tüzelőanyagokkal kereskedő cégektől érkező adomány. A cikk szerint úgy tűnik, hogy az olajcégek ezeket az egyetemeket használják fel arra, hogy az ott folytatott „zöld” programokon keresztül fenntarthatóbbnak látsszanak és kevésbé környezetkárosító képet fessenek a tevékenységükről.
A nagy olajvállalatoknak továbbra is rengeteg pénze és ezáltal hatalmas befolyása van, amelyet a jövőben is fenn kívánnak tartani - írták. Ennek része az is, hogy az egyetemi fenntarthatósági programokba is bevásárolják magukat. A CleanTechnika szerint végső soron a Stanford Egyetem hírneve bánhatja a gyakorlatot.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés