A XXI. századi kihívások XXI. századi megoldásokat követelnek. Ez alól nem kivétel a mezőgazdaság egésze, így az állattartás sem. Az utóbbi években jelentős szemléletváltás van folyamatban minden területén. Előtérbe kerül a precíziós gazdálkodás.

A trágyakezelési rendszer kialakítása, a fázisbontó-trágyaszeparátor rendszerek üzemeltetése legtöbbször részben vagy egészben automatizált folyamatok segítségével valósul meg, azonban ha elakadás vagy meghibásodás történik, arról nincs értesülése a személyzetnek. Így csak akkor tudnak beavatkozni, ha épp a területen szemrevételezik a működést, ami a mai, munkaerőhiánnyal sújtott ágazatokban igen ritkán tud megvalósulni. Ez komoly probléma, mivel így nem csak költséges hibajavítások válnak szükségessé a berendezéseken, de a folyamat is megáll, vagy akár el is áraszthatja a telepet az anyag. A megelőző távfelügyelet megvalósítására nyújt fejlett, professzionális megoldást az OkosFarm és a BAUER közös fejlesztésű, okos trágyakezelő rendszere.

Tárolómedencék és szivattyúk "megokosítva"

Szeparátorgépház az okos rendszerben

Kényszerűség, az állattartás velejárója, nem lehet megkerülni, hogy a trágyakezelés is okosan történjen. Hogy miért? Mert így költséget és időt takarítunk meg és egyúttal még a környzetvédelemért is teszünk.

A technológia a telepek egész területén alkalmazható, gyakorlatilag a telep egésze része lehet a trágyakezelő rendszernek. A távfelügyelet révén automatikus jelzéseket kapunk napi 24 órában, az év 365 napján, nem kell folyamatosan a helyszínen lenni. Naprakész információk birtokában leszünk bármikor és bárhol.

Nem lehet megkerülni, hogy a trágyakezelés is okosan történjen (Fotó: Pixabay, matthiasboeckel)

A Bauer Hungária Kft. mindezt Bauer és FAN gépekkel biztosítja, több évtizedes tapasztalatára támaszkodva, megbízhatóan és kiváló szervizháttérrel. Ráadásul az okos trágyakezelési technológia nem igényel nagy többletberuházást, gyorsan megtérül és a telep valamennyi gépe, rendszere is könnyen integrálható.

Tudjon meg többet és kérjen ajánlatot az alábbi elérhetőségeken:

(x)

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás