Önvezető, 400 lóerős Horsch szállítójármű készül- videóval
Teljesen automatizált szállítójármű fejlesztésén dolgozik a Horsch. A gépet egy 400 lóerős teljesítményű dízelmotor fogja meghajtani, és hidrosztatikus-mechanikus sebességváltót kap. A terepi tesztek ebben az évben várhatóak. A prototípus a CLAAS Terra-Trac gumihevederes járószerkezetét használja, ami az AXION 900 traktorain is látható. Azonban az új fejlesztésben első kormányzott tengely nélküli kialakítással. Kérdés, hogyan fogja magát irányítani a gép, ha egy pótkocsi lesz mögötte?
A Future Farming cikke alapján az Agrárszektor írta meg, hogy az automatizált szállítójármű prototípusáról a német cég egyik vezetője, Philipp Horsch már közzé is tett egy rövid videót a Twitteren.
A prototípus a CLAAS Terra-Trac gumihevederes járószerkezetét használja, ami az AXION 900 traktorain is látható. Azonban az új fejlesztésben első kormányzott tengely nélküli kialakítással. Kérdés, hogyan fogja magát irányítani a gép, ha egy pótkocsi lesz mögötte? Egy nemzetközi szabadalmi kérelemben azonban a Horsch azt írta, hogy „a hernyótalpak úgy is felszerelhetők vagy elrendezhetők a vázszerkezeten, hogy például egy függőleges tengely körül elforduljanak, és ezáltal irányíthatók legyenek”.
Hirdetés
Lánctalpak, kerekek
A kérelem egyben leírja a lánctalpas és a kerekes szállítójárműveket is, utóbbiaknál a Horsch olyan lengőgerendákat használna, amelyek az első és hátsó kerekek között egyenlő távolságra elfordulnak, és mindkét oldalon összekapcsolják a két kereket. Ebből a szempontból a futómű kialakítása elviekben hasonlónak tűnik az Agrifac és az Amazone önjáró permetezőgépeihez. Így a több üzemmódú kormányzás lehetőségével is rendelkezhet. Mivel mindkét fenti járműtípus motorja alacsonyan felszerelt az első tengely előtt, a vezetőfülke hiánya azt jelenti, hogy bőven van hely cserélhető munkamodulok szállítására. A szabadalmi kérelem rajzokat is tartalmazott palántázó, vető, permetező és szállító eszközök felszerelésére, amelyek a jármű tervezett méretére utalnak - írták.
Kisebb Horsch robotok várhatóan nem lesznek
Az új fejlesztés hátterével kapcsolatban a Horsch kijelentette, hogy a cégnél elutasítják a kis robotok használatát. Az indok, hogy azok az ellátási logisztika szempontjából – mint például a vetőmag- vagy folyadéktartályok újratöltése – nem praktikusak, a karbantartás bonyolultsága miatt pedig költségesek. A Horsch továbbá kritikus az olyan vontatási megoldásokkal szemben is, mint például a teljesen automatizált robottraktorok, amelyek hagyományos terepi berendezéseket vontatnak. Ezek ugyanis nem gyakorolnak pozitív hatást a beszerzési költségekre, továbbá komplex felügyeleti, irányítási és vezérlőrendszerekre lenne szükség a munkagép és a felszerelés számára. A találmány célja tehát a cikk szerint "egy olyan önálló mezőgazdasági szállítójármű létrehozása, amellyel a hatékonyság nem csökken, a berendezéshez nincs szükség további vontatójárműre. Sőt, a terepi munkák során sincs feltétlenül szükség a kezelőre".
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés