Miért termelnek nyugaton másfélszer annyi kukoricát vagy búzát hektáronként, mint itthon? Hogyan lehet elérni azt a hatékonyságot? A Kukorica és Búza Konferenciasorozatunk 3 helyszínén egész napos előadások részletezik a legújabb tudnivalókat, a legfrissebb kutatások eredményeit a talajelőkészítéstől a betakarításon át az értékesítésig. A résztvevő gazdák gyakorlatias és naprakész tudást kapnak a rendezvényeken, amely után azonnal vissza tudják forgatni a gazdaságukba az információkat, hogy 2017-ben eredményesebben gazdálkodhassanak.

Az esemény azoknak a fiatal gazdáknak és kezdő termelőknek szól, akik keresik a legjobb megoldásokat, többet és hatékonyabban akarnak termeszteni, mint az elődeik. Valamint azoknak, akik nagy tapasztalatokkal rendelkeznek, de talán pont ezért a megszokásaik rabjai és nem mondtak le arról, hogy egyszer utolérjék termelékenységben a nyugatot. A rendezvényen összefoglaljuk a kukorica- és búzatermesztés aktuális kihívásait és közérthetően bemutatjuk az azokra adható válaszokat, valamint újdonságokat. Előadóink a hazai agrárium ismert cégeinek szakemberei, akik saját példáikon keresztül beszélnek a témáról. A konferencia egész napos lesz és minden témakört felölel. A részletes programot az alábbi linken tekintheti meg: http://www.magro.hu/konferencia

A Kukorica és Búza Konferenciasorozaton kíváló szakemberek adnak elő a jövő modern termesztési megoldásairól, és innovatív technológiákról

Cikksorozat indul a konferencia előadásairól

A következő pár hétben egy cikksorozat keretein belül szeretnénk Önöket megismertetni a konferenciával, illetve a legizgalmasabb előadásokból egy kis ízelítőt adni. Első cikkünk a konferencia budapesti házigazdájának, az Erste Bank Zrt.-nek a mondanivalóját szemlézi.

"Jelenünk és jövőnk a globális mezőgazdasági versenyben" címmel, Hollósi Dávid előadásában megismerkedhetünk az éghajlat-, és a támogatási rendszer változásaival. Hiszen aki előrelátó, már most úgy gazdálkodik "fejben is precíziósan", hogy ezzel együtt is nyereséges legyen vállalkozása.

Hollósi Dávid az Erste Bank Hungary Zrt. Agrár Kompetencia Központjának vezetője, agrármérnök, agrárközgazdász. A vidéken töltött gyermekkora meghatározta pályáját, tanulmányai elvégzése óta az élelmiszer alapanyag termelés és feldolgozás finanszírozása területén tevékenykedik és fejleszti magát. Az Agrár Kompetencia Központ általános szakmai tudásbázis szerepet tölt be, a meglévő szakismeretek szintetizálásával segíti elő a bank agrárstratégiájának megvalósulását.

A pénzintézet szakemberének előadása során érintett témák:

  • Világszintű / EU kitekintés
  • Termelési tényezők szűkössége
  • Klímaváltozás várható hatásai
  • Hol tartunk ma EU-s kitekintésben?
  • Mennyit ér valójában a magyar föld?
  • Hogyan teljesítünk támogatások nélkül?

„Ma már nem elég, hogy a kukoricamagot a földbe szórjuk, aztán kikel, és majd eladjuk valakinek. Ennél sokkal tudatosabb gazdálkodásra van szükség, és költségfegyelemre. Növelni kell a hozamokat, de növelni kell a jövedelemtartalmat is, különben hosszú távon ez a mezőgazdaság nem tartható fenn. Az Agrárkompetencia Központ szívügye az, hogy mindenki megértse: tudásalapú termelés következik, a szokásalapú nem folytatható.”

Ha szeretne választ kapni a fenti kérdésekre, és megismerni a kukorica és búza termesztéséhez kapcsolódó legújabb technológiákat, regisztráljon az eseményre az alábbi linken, illetve kövesse nyomon cikksorozatunkat, ahol még több izgalmas részletet tudhat meg az előadókról.

http://www.magro.hu/konferencia

A következőkben az alábbi cégekről olvashatnak ízelítőket a témában:

Partnereink
 

Tartson velünk!  

Kérdés esetén, keresse munkatársunkat: Telefon: 06-20-446-1940 E-mail: rendezveny@magro.hu

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás