Magyarországon számtalan talajtípus megtalálható. Többek között ettől is függ, mennyibe egy hektár termőföld ára. Az árak tájegységenként, olykor településenként is igen eltérőek, az viszont egyértelmű, hogy a termőföldárak itthon az egekben járnak.

Sokan kíváncsiak arra, hogy hol mennyibe kerül egy hektár termőföld az országban, ezért az Erste Bank készített egy összesítést az aktuális magyarországi árakról. A gyűjtésből látható, hogy már akár 700 ezer forintért is lehet vásárolni egy hektárnyi termőföldet, de van olyan település, ahol 5 millió forintot kell érte fizetni. Fontos tudni, hogy a szakemberek csak olyan településeket vettek fel a referenciaárakat mutató listára, amelyek környékén legalább ezer hektár termőföld gazdát cserélt, ugyanis így elkerülték, hogy egy-egy kiugró ár eltorzítsa a valós árszintet – írja a kamaraonline.hu. De lássuk a részleteket.

Aki a Debrecen melletti Ebesen szeretne mezőgazdasági tevékenységbe kezdeni, jó vastag pénztárcával kell hogy rendelkezzen. Az országban ugyanis itt kerül a legtöbbe egy hektár termőföld. Átlagosan 5,1 millió forintot kérnek érte, de Hajdúszoboszlón is 4,4 millió forintot kell letenni az asztalra.

Magas a hazai termőföld ára
 

Hajdú-Bihar és Csongrád megye is a drágább környékek közé tartoznak. Ezekben a megyékben több helyen is 2 millió forintnál is többet kell fizetni egy hektár termőföldért.

A legolcsóbb helynek a kimutatás szerint Szeghalom, Tiszasüly és Besenyszög számít, ezeken a településeken mindössze 700 ezer forint az ár.

2015 óta 40 százalékkal emelkedtek a földárak, ami többek között a földárveréseknek is köszönhető. Ettől függetlenül még mindig nem mondható, hogy európai mércével mérve túlságosan drága lenne a magyar föld.

A földek értékét leginkább az aranykorona-érték befolyásolja. Egy aranykorona akár 50 ezer forintos emelkedést is jelenthet hektáronként. Ezen túl az öntözhetőség, a gépesítettség, a megközelíthetőség és a szállítási lehetőségek is erőteljesen befolyásolják a termőföldek árát.

Végül egy lista a legdrágább helyekről:

[table id=1 /]

Megosztás

További híreink

Tükrök, zene és kefék: Mi nyugtatja leginkább a teheneket?

2024.07.07.

Különböző környezetgazdagítási módszerekkel foglalkozunk. Melyik a leghatékonyabb? Country zene, hangoskönyvek, tükrök, képek vagy kefék és vakarózók?

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás