Ősi őszibarack
Rábukkantak a világ legrégebbi barackmagjára, ami 2,5 millió éves. Még az emberek megjelenése előtti időkből származik, Kínából. A kutatók szerint hasonlíthatott a mai, kisebb őszibarackhoz, kb. 5 centiméter átmérőjű lehetett.
Kínai kutatók 8 megkövült barackmagra bukkantak, amelyek nagyon hasonlítanak a ma is termő fajtákra. A megkövült csonthéjas magburok belsejében a mag helyett vas és a burok kikristályosodott maradványait találták. A vizsgálat szerint a modern ember, sőt még a Homo erectus előtti korból származik.
Hirdetés
Az eddigi legrégebbi felfedezés mindössze 8000 éves volt, ami valljuk meg, a 2,5 millió évvel összehasonlítva, eltörpül. Ezzel viszont beigazolódott az a feltevés, miszerint a barack őshazája Kína, ahol már eddig is kulturálisan fontos szimbólumnak tekintették. A halhatatlanságot, szépséget és a jó szerencsét tulajdonítják neki.
Ez az első megkövült barackos felfedezés, ami azt is sugallja, hogy a természetes szelekció nyomán való fejlődés már az emberi beavatkozás előtt is jellemző volt a barackra. Terjedésének alapja akkoriban az volt, hogy az állatok megették őket, és így saját testükben vitték el a magokat máshová. az ember megjelenése után pedig el kezdte termeszteni a barackot, így sok fajta jött létre.
Forrás: MailOnline
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 2.900 hirdetés 71 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés