A 2017/2018. évi szezonban az őszi búza terméseredmények (hozam, minőségi paraméterek) országos átlagban elmaradtak az előző évitől. Az elhúzódó márciusi tél miatt sok helyen csak késve tudták elvégezni az első fejtrágyázást, illetve a száraz és meleg április hónap sem kedvezett a szilárd formában kijuttatott nitrogén hasznosulásának. A betakarítást megelőző és betakarításkori visszatérő, gyakran jelentős mennyiségű csapadék megnehezítette a búza aratását, rontott a minőségi paramétereken. Mindezzel együtt a Huminisz-technológia mind a hozam, mind a minőségi paraméterek vonatkozásában ismét meggyőzte partnereinket hatékonyságáról. Az őszi Huminisz-technológia erőteljesebb bokrosodást és gyökérzetet (+5-15%) eredményez. A csomagban található új termékek: Solvitis Magneto: magas nitrogén- és magnéziumtar­talmú mikroelemekkel kiegészített, lignoszulfonát kelát­képzőt tartalmazó termék. Solvitis SN: magas kén- és nitrogéntartalmú termék, amelyet elsősorban azon állományokra ajánlunk, ahol szilárd formában nem vagy kevés kéntartalmú alapmű­trágya került kijuttatásra. Solvitis NPK 3-20-3: magas foszfortartalmú NPK-készít­mény, amely a foszfort polifoszfát formájában tartal­mazza. Ez a foszforforma a növény számára könnyen, gyorsan felvehető és mindamellett elnyújtott tartalom­hatással rendelkezik. A kezelés akár 2-3 leveles állapotban gyomirtással, szük­ség esetén rovarölő szeres védekezéssel, esetleg önálló menetben elvégezhető. Tapasztalataink szerint az ala­csonyabb csíraszámmal vetett, későn vetett és/vagy gyengébben bokrosodott állományokban mutat a ke­zelés látványosabb hatást. Különösen nagy jelentősége van az őszi Huminisz-technológiának hibrid búzában és vetőmag-előállításban szakmai és jövedelmezőségi szempontból egyaránt.
Őszi búza tábla, Szabadbattyán (2017. április)
Őszi búza, Győrvár (2017. április) Huminisz technológia: Őszi kezelés (2016): 5 l/ha Kondisol N + 1 l/ha Solvitis Zn Tavaszi kezelés (2017. április): 5 l/ha Kondisol + 2 l/ha Solvitis NPK 12-7-4
Az őszi kezelés hatására megerősödött állomány kora ta­vasszal erőteljesebben indul. A bokrosodás mértékét to­vább javíthatjuk a kora tavasszal kijuttatott Kondisol N-nel.
Levélminták, Sormás (2016)
Az üzemi tesztekben országosan a Huminisz-technológia 0,23–0,52 t/ha terméstöbbletet eredményezett a kezelt kontrollállományokhoz képest. Az átlagos megtérülési mutató 2,32 volt a Huminisz-techno­lógia javára a versenytársakhoz képest. Pais István I Huminisz Kft. (x)

Megosztás

További híreink

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás