Őszi búza kísérlet: a korai fajták termésátlaga jobb a középérésűeknél
Hirdetés
A kísérletsorozat fajtáit idén először két éréscsoportra bontva állítottuk be. Az eszterágpusztai kísérletek nem voltak értékelhetőek viharkár miatt, így 9 hely eredményeit használtuk fel az elemzéshez.
Polgár Gábor
Az elkészült összefoglalóban az általános agronómiai értékeken kívül a fajták nyersfehérje-, nedvessikér- és nedvességtartalmára vonatkozó adatait kísérleti helyekre lebontva összegezték. A legjobb 3 kísérleti hely esetében alveográfos vizsgálatokat is végeztek (P/L, W). Illetve négy mutató esetében összehasonlították azoknak a fajtáknak a teljesítményét, amelyek már 3 éve a kísérletben szerepelnek. A terméseredményeket nézve a korai éréscsoport fajtáinak kísérleti átlaga felülmúlta a középérésűeket. Viszont a minőségi paramétereket nézve jobb eredményt adtak a hosszabb tenyészidejű fajták. A különböző helyszínek kísérleti adatai az idei évben országosan tapasztaltakkal megegyezően nagy eltéréseket mutatnak.Ezért végeznek ilyen kísérleteket
A Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, valamint a Gabonatermesztők Országos Szövetsége által koordinált posztregisztrációs kísérletek alapvető célja, hogy az egyes búzafajtákról a termelők számára hasznosítható, objektív információt adjon. A kísérletek felügyeletét és a végrehajtással kapcsolatos feladatokat a Fajtakísérleti Innovációs Tanács (FIT) látta el. A kísérleteket pedig a NÉBIH Növénytermesztési és Kertészeti Igazgatóság Szántóföldi Növények Fajtakísérleti Osztálya végezte. A minőségi paraméterek esetében – az adott tulajdonság fajtára jellemző stabilitásának legegyszerűbb bemutatására – a termőhelyek átlagához viszonyított ingadozás relatív, százalékos mértékét is feltüntették. Az idei fajtakísérlet eredményeiről készült összefoglalót ide kattintva töltheti le.Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés