Az idei évben az őszi vetésű növények komplex tápanyag-utánpótlási technológiájában megjelenő termelői bizonytalanságot főként a kialakult gazdasági tényezők határozzák meg. Az energiaárak robbanása év elejétől kezdve fokozódtak, amelyek maguk után vonták a műtrágyaárak és egyéb inputanyagok drasztikus mértékű áremelkedését. Ezen negatív tényezőket súlyosbítja a klimatikus viszonyok kiszámíthatatlansága.

Az idei (főként az alföldi régióban) rendkívül aszályos körülmények kíméletlen terméscsökkenést okoztak, amelyek a termelési oldalról teljes mértékben visszafogott és racionalizáltabb döntéseket indukálnak. Az őszi vetésű növények elé történő alaptrágyázás elhagyásának gondolata is felmerül, amely viszont a termésbiztonságra kihatással lehet. A dóziscsökkentés a talajvizsgálati eredmények függvényében költségkímélő lehet, de szintén a bizonytalan termésárak függvényében elgondolkodtató a termelést segítő más technológiai elemek termesztésbe történő integrálása. Ugyanakkor az abiotikus stresszhatások mellett a biotikus stresszfaktorok elleni védekezésben és megelőzésben nagy szerepe van a növények/növényállományok megfelelő szintű lombozaton keresztüli energetizálásának. A növény élettani és biokémiai reakcióinak megfelelő működéséhez elengedhetetlen a növények tápanyagforgalmában szerepet játszó mikro-, mezo és makroelemek optimális egyensúlyának megteremtése.

A Dr Green termékcsalád speciális tulajdonságai és kiváló minősége révén egyedi kategóriát képvisel a lombtrágyázásban, ugyanis a MicroActiveTM és MacroActiveTM kristályos formuláció biztosítja a termékek egyedien magas hatóanyagtartalmát. A növényspecifikált Dr Green termékek a növény igényeinek megfelelő mikroelem (bór, réz, vas, mangán, molibdén, cink) összetételt tartalmaznak.

https://www.youtube.com/watch?v=2LpByjP8ViM

Az őszi káposztarepce téli előtt megerősítésében, a gyökértömeg és gyökérnyak átmerő megfelelő kialakításában fontos szerepe van a foszfornak, az energiaháztartást a kálium erősíti, míg a télállóság megfelelő szintű kialakításában a bór nyújt segítséget, ezért javasoljuk ősszel a repce 6-8 leveles stádiumában (regulátorozással egy menetben) Dr Green Quality (P2O5-500,0; K2O 340,0 g/kg) 2 kg/ha + Dr Green Olajos (B-100,0; Cu-2,0; Fe-25,0; Mn-50,0; Mo-0,5; Zn-20,0 g/kg) 2 kg /ha-os kombinációjának kijuttatását.

Az őszi kalászosok estében az őszi gyomirtással egyidőben Dr Green Start (N-120,0; P2O5-600,0 g/kg) 2 kg/ha-os dózisával magas foszfortartalmat és gyors elérhetőséget biztosítunk a növénynek, amelyhez a kombinációban a Dr Green Gabona (B-5,0; Cu-50,0; Fe-60,0; Mn-80,0; Mo-0,5; Zn-20,0 g/kg) 2 kg/ha-os kiegészítése további segítség a növénynek.

Az őszi káposztarepce tél előtti megerősítésében segítséget nyújt a Dr Green Quality 2 kg/ha + Dr Green Olajos 2 kg/ha kombinációjának alkalmazása
Az őszi kalászosok tél előtti megerősítésében segítséget nyújt a Dr Green Start 2 kg/ha + Dr Green Gabona 2 kg/ha kombinációjának alkalmazása

A termékek gyors és kedvező hektárköltségű elérésében a Valcum Agro Kft. az őszi időszakra ’három 10’-es akciót hirdet:

Dr Green őszi csomag káposztarepcére:

10 ha Dr Green Quality (20 kg)
10 ha Dr Green Olajos (20 kg)
10 % kedvezmény

Dr Green őszi csomag kalászosokra:

10 ha Dr Green Start (20 kg)
10 ha Dr Green Gabona (20 kg)
10 % kedvezmény

A termékekben lévő oldódási aktivátor a Dr Green termékek tökéletes oldódási folyamatát biztosítja, míg a pH stabilizátor a permetlé megfelelő kémhatásának (4,0-4,5 pH) kialakulását segíti elő.

Próbálja ki Ön is és alkalmazza a növénytermesztési technológiájában a Dr Green termékeket!

A Dr Green termékek kiszerelése 4 kg-os zsák-20 kg/karton

Az akcióról érdeklődjön kereskedőjénél idekattintva, vagy alábbi elérhetőségeken!

Valcum Agro Kft.
www.valcumagro.com
Tel: +36 30 911 0964

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás