A TIMAC AGRO egy új, magas TOP-PHOS-tartalmú granulált műtrágyával rázza fel a magyar piacot, mely a környező országokban már évek óta bizonyít. Hogy mi ennek az oka, megtudhatja az alábbi összefoglalóból.

Ha tápanyag-utánpótlásról van szó, a TIMAC AGRO csapata minden esetben olyan innovatív megoldásokkal tud szolgálni, melyek használata a szükséges tápelemek megléte mellett termésbiztonságot és terméstöbbletet eredményez. Minden egyes termékünk magas hozzáadott értékkel bír, melynek köszönhetően a hagyományosnak mondott műtrágyákkal szemben a kijuttatott hatóanyagok felvételét, hasznosulását tekintve kimagasló. Nincs ez másként a P36 TOP termék esetében sem.

Ahogy a nevéből már következtetni lehet rá, a P36 TOP egy 36% foszfort tartalmazó termék. Az elnevezésben található „TOP” jelző nem (csak) a magas minőséget jelöli, de utal arra is, hogy a foszfort védett alakban, azaz TOP-PHOS® formában tartalmazza. Hogy mi ennek a jelentősége? Ha megvizsgáljuk a foszfor tulajdonságait a talajban, rögtön választ kapunk rá.

A műtrágyázással kijuttatott foszfor hatóanyag azonnal kémiai reakcióba lép a körülötte lévő tápelemekkel. Semleges talajkémhatás (pH 6,5-7) esetén a talajkolloidok felületén kötődik meg, ezért a talajoldat foszfortartalmának csökkenése esetén könnyen felvehető állapotba kerül. Amennyiben a talaj kémhatása akár savas, akár lúgos irányba tolódik el, már egészen más helyzet áll elő. Savas közegben a foszformolekula alumíniummal és vassal, míg lúgos közegben kalciummal alkot oldhatatlan kötést. Abban az esetben, ha a talaj kémhatása pH 5 alatt vagy pH 8 felett van, a tápanyag-utánpótlással kijuttatott foszfor 80%-a lekötődik, felvehetetlen formába kerül! Ez, különösen a jelenlegi műtrágyaárak mellett kimutatható gazdasági kárt jelent!

Erre a problémára nyújt megoldást a TIMAC AGRO egyik jelentős innovációja, a TOP-PHOS®. A technológia lényege, hogy a foszformolekulákat kalciumionok segítségével huminsavhoz kötik, így a műtrágyázás során kijuttatott foszfor nem tud lekötődni a talajalkotó elemekkel. Ennek köszönhetően a folyamat a következő: a növények a fejlődési szakaszuknak megfelelően veszik, vehetik fel a talajoldatból a foszfort, hiszen a TOP-PHOS® formula ugyanebben az ütemben oldódik a talajoldatban. Egyszerűen és logikusan hangzik, de, hogy ezt a speciális alapanyagot ma Ön is alkalmazni tudja, több mint 10 évnyi kutatómunka előzte meg! Gondoljunk bele, ha a kijuttatott foszfor nem tud lekötődni, nincs hatóanyag-veszteség, és az elvetett növények egyenletesen tudnak fejlődni. A fejlett gyökérzetükön keresztül még több tápanyagot és vizet tudnak felvenni. Nagyobb lesz az ellenálló képességük, az elvárt hozam pedig kézzelfoghatóvá válik.

A kérdés tehát, hogy vajon melyik hatóanyag ér többet: amelyik kijuttatás után lekötődik és a növények nem tudják hasznosítani, vagy amelyik a növény igényének megfelelően folyamatosan táródik fel és szolgáltatja a tápanyagot? Egy termék megítélésekor mindig fontos észben tartani, hogy annak nem csak ára, de értéke is van!

A P36 TOP, illetve a többi TOP-PHOS® tartalmú granulált műtrágyáink természetesen nem csodaszerek, nem tudják semlegesíteni a kedvezőtlen környezeti tényezőket, viszont felkészítve a növényt, azok negatív hatását minimalizálják. Ha ezeket a termékeket választja, biztos lehet benne, hogy a kijuttatott foszfort a növényei hiánytalanul hasznosítani fogják!

További információért látogasson el honlapunkra, vagy keresse TIMAC AGRO szaktanácsadóját!

(x)

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Kemény mínuszok és havazás lesz ma

2024.11.21.

Csütörtökön változóan felhős, napos idő várható, de estére délnyugatról vastag felhőzet érkezik, és nyugaton havas eső, havazás alakulhat ki, erős, néhol viharos széllel.

Van válasz a veszteséges tejtermelésre: Szilágyi Szabina mesélt a Bociország Sajtműhely munkájáról

2024.11.21.

A szarvasmarhatartás korántsem egyszerű feladat, amit Szilágyi Szabina gyakorló gazdálkodó alapos gazdasági számításokkal támasztott alá.

Kritikus állapotban az intenzív osztályon van a tinédzser, akit madárinfluenza fertőzött meg

2024.11.20.

Egy kanadai tinédzser kritikus állapotban, intenzív osztályon fekszik, miután H5N1 madárinfluenzával fertőződött meg november elején.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás