A zöldségek szinte minden házikertben megtalálhatók, ezért a jó minőségű, egészséges palánta előállítása olyan tudást jelent, amelyet széles körben lehet hasznosítani. Ennek elősegítése érdekében hirdet gyakorlatközpontú zöldségnövény-palántanevelési tanfolyamot a MATE Kertészettudományi Intézete. A kétnapos tanfolyamot március 17-én pénteken és március 18-án szombaton tartják a soroksári telephelyen.

Az ébredező tavasz nemcsak a professzionális, hanem a hobbikertészek egyik kedvenc időszaka is. Ilyenkor ugyanis az egyik legfontosabb feladat a palántáról szaporított növények nevelése és a későbbi kiültetésre történő előkészítése.

A szakértők iránymutatása alapján a tanfolyam résztvevői modern palántanevelő berendezés segítségével sajátíthatják el a zöldségpalánta előállításának folyamatát, a magvetéstől egészen a kiültetésig (Fotó: Pixabay)

Kétnapos, gyakorlati képzési program

​​​​​​A MATE Kertészettudományi Intézetének Zöldség- és Gombatermesztési Tanszéke több évtizedes elméleti és gyakorlati tudást halmozott fel az ilyenkor elvégzendő feladatokról és a palántázható növények egészen széles skálájáról. Így például a paprikáról, paradicsomról, uborkáról, padlizsánról, valamint a tök- és dinnyefélékről is. A kétnapos, gyakorlati képzési programot erre a széles tudásanyagra építve dolgozták ki. Kimondottan a palántanevelés témája köré építve.

A szakértők iránymutatása alapján a tanfolyam résztvevői modern palántanevelő berendezés segítségével sajátíthatják el a zöldségpalánta előállításának folyamatát, a magvetéstől egészen a kiültetésig.

A kezdő és haladó kertészek számára egyaránt meghirdetett tanfolyam során szó lesz a palánták környezeti igényeiről, a szaporítóanyaggal (vetőmaggal) kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról, valamint a palántaneveléshez szükséges eszközökről és műszaki berendezésekről is. A gyakorlati oktatás során a magvetés, tűzdelés, tápanyag-utánpótlás és a kiültetésre való felkészítés is sorra kerül.
Az elmúlt évtizedben a kertészeti termesztés gyakorlatában általánossá vált a lágyszárú zöldségnövények oltása, amelynek technikáját és módozatait szintén megtanítják a szakértők.

Helyszín, jelentkezés

​​​​​Az oktatás helyszíne a MATE soroksári telephelye, ahol a gyakorlati képzésben kiemelt szerepet játszik a zöldségfélék szaporítása. Az intézet szakértői a tavalyi esztendőben közel 40.000 palántát állítottak elő a területen. Ez abszolút garanciát jelent a naprakész ismeretek átadását illetően.

További információk és jelentkezés az intézet honlapján

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás