Pályázat állattartó telep fejlesztésére: itt is jól jöhet egy Frisomat-szerkezet
A könnyűszerkezetes acélépületek nem véletlenül mezőgazdasági területeken indultak futótűz-szerű terjedésnek, hiszen rendkívül gyorsan és hulladékszegényen épülnek, ugyanakkor évtizedekre szóló megoldást kínálnak induló vagy bővülő vállalkozások számára. Napjainkra az acélszerkezetekben rejlő lehetőségek pedig csak bővültek, amelyek egyike most pályázati programhoz is jól jöhet!
Állattartás acélcsarnokban
Az acélcsarnokok egyre nagyobb számban és arányban vannak jelen az építőiparban, különösképpen az agrár- és ipari szektorokban kedvelt építkezési forma ez. Nem csoda, hiszen több szempontból számos előnyt kínálnak a hagyományos építési módokhoz képest. Legyen szó akár sertés-, akár baromfitelepről vagy lovardáról, egy Frisomat acélcsarnok stabil, egészséges és biztonságos helyet kínál az állatállománynak. Ehhez hozzájárulnak a szellőztető-beépítési, illetve az opcionális szigeteléseknek köszönhető belső hőmérséklet-szabályozási lehetőségek, az itató- és etetőberendezések terhelését bíró erős tartószerkezet, a nagy terek és a rugalmas helykihasználás. Hangsúlyos jellemző azonban az acélcsarnokok anyagának rozsdamentessége is, illetve a különböző folyadékoknak vagy ammóniának ellenálló korróziógátló bevonat. Jóllehet, egy acélcsarnoknak minden kihívásra van egy megoldása, azonban, van, hogy még ennél is többet tudnak: költséghatékonyabb üzemeltetést. Akár van már épület a gazdaságban, akár nincs.
Napelemmel gazdaságosabb
A fenntarthatóságot célzó folyamatok mindennapi munkába való beépítése egyre többek számára válik értékké, aki ismeri a körkörös gazdaság eszközeinek hatékonyságát. A megújuló energiák használata nem csak a környezetet, de a vállalkozás pénztárcáját is kímélik, így akinek lehetősége nyílt eddig, az belevágott ilyen irányú fejlesztésbe. Most viszont két, kimondottan állattartó telepek fejlesztése céljából kiíráshoz közeli pályázat esetén is jól jöhet egy-egy strapabíró szerkezet. Az alapvetően állattartó gazdaságok termelését, versenyképességének növelését célzó támogatások kiterjednek az ágazatban használt gépek, eszközök, illetve új technológiák csatasorba állítására. Az ilyen típusú fejlesztésekkel ugyanis jelentősen növelhető a gazdaságok hatékonysága, ugyanakkor csökkenthető az állatbetegségek kockázata is. A pályázati kiírások a fejlesztési tevékenységekbe a környezetbarát és méltán népszerű energiatermelő napelemeket is támogatják, amihez a Frisomatnak nem csak egy, két megoldása is van!
A Frisomatnál ugyanis az acélcsarnokok tetőszerkezete 2022 végétől már igazoltan a napelemek átlag súlyterhelésének elbírására készül, így új könnyűszerkezetes épületeikre biztonságosan felhelyezhetők ezek az energiatermelő berendezések. A gyártó újdonsága, hogy mindazoknak számára is kínál megoldást, akiknek már van épületük, de annak régi, esetleg instabil tetőszerkezete miatt nincs lehetőségük arra napelemet tenni. A Frisomat napelem telepítéshez tervezett tartószerkezetei tökéletesen alkalmasak a gazdaság területén szabad részek, parkolók lefedéséhez, így egy gazdaság sem esik el a napenergia-használat előnyeitől.
A mindentudó acélcsarnok
A Frisomat könnyűszerkezetes acélépületek kétféle módon készülnek: vannak előre megtervezett, előre furatolt, szabvány és rozsdamentes elemekből álló csarnokok, amelyeknek mind a tervezése, mind gyártása, mind összeszerelése a leggyorsabb. Ugyanakkor ezek a könnyűszerkezetes épületek rugalmasan is alakíthatók, vállalkozásra és tevékenységre szabhatók, így egy kis plusz tervezéssel egyedi végeredmény is létrehozható belőlük. A teljes folyamat, rendeléstől átadásig itt sem igényel átlagosan 6-8 hónapnál többet. Emellett az építőipari szemszögből pillanatok elkészülő acélcsarnokok egyszerűen bővíthetők is, így nem kell attól sem tartani, hogy az állatállomány „kinövi”.
A Frisomat acélszerkezetes épület- és napelemtartó modelljeit IDE KATTINTVA ismerheti meg bővebben.
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 88 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés