A Vidékfejlesztési Program keretében került meghirdetésre a „Baromfi- és sertéstartó telepek járványvédelmi rendszereinek fejlesztése” nevezetű pályázati felhívás, amely a járványügyi szempontok alapján legfenyegetettebb területek védelmére nyújt kétmilliárd forint értékű támogatást. A pályázat azon sertés- és baromfitartó gazdák számára nyújt támogatást, akik telepei hatékonyan védhetők a beruházási fejlesztések által.

A pályázat arra hivatott felhívni a figyelmet, illetve azzal segíti a gazdákat, hogy a különböző járványként terjedő állatbetegségek megjelenése és terjedése az állattartó telepeken megakadályozható. Ahhoz, hogy csökkenteni tudjuk a betegségek megjelenésének kockázatát, számos technológia áll rendelkezésre. A támogatás e berendezések kiépítését, fejlesztését segíti elő, ezáltal a gazdák nagyobb biztonságban tudhatják állatállományukat.

A pályázat a sertés- és a baromfitenyésztő gazdákat támogatja a járványok elleni küzdelemben. (Fotó: Pixabay, Borevina)

Így támogathatók a járványvédelemhez kapcsolódó építéssel járó befektetések, pint például épületek létesítése, kialakítása, felújítása, vagy építéssel nem járó, járványvédelmi eszközök beszerzése, mint például gépek, vagy állatbetegségek kockázatát csökkentő eszközök.

A felhívásban kedvezményezettek a mezőgazdasági termelők, akik legalább 6000 STÉ üzemmérettel rendelkeznek, illetve az előző évi bevételük legalább 50 százaléka mezőgazdasági tevékenység végzése során keletkezett.

Továbbá kedvezményezettek kollektív beruházás esetén termelői csoportok, szociális- és mezőgazdasági termelők tagságával működő szövetkezetek, valamint termelői szervezetek, ahol a tagok összes árbevételének legalább 50 százaléka mezőgazdasági tevékenységből származik, illetve ahol a tagok minimum 50 százaléka rendelkezik 6000 STÉ-vel.

A legmagasabb igényelhető támogatás 20 millió forint 40-50%-os támogatási intenzitással, valamint fiatal gazda pályázó és kollektív beruházás esetén +10% a támogatási intenzitás.

A pályázati kérelem benyújtható 2020. április 27-től 2022. április 26-ig a Magyar Államkincstár oldalán. Az első értékelési szakasz 2020. május 11-én zárul, az eddig beérkezett pályázatok együtt kerülnek elbírálásra, ez a későbbiekben is változatlan marad, tehát minden értékelési szakaszban beérkezett pályázatot annak lezárásakor bírálnak. A felhívás további részleteiről a Széchenyi2020 oldaláról tájékozódhatnak.

További híreink

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Kemény mínuszok és havazás lesz ma

2024.11.21.

Csütörtökön változóan felhős, napos idő várható, de estére délnyugatról vastag felhőzet érkezik, és nyugaton havas eső, havazás alakulhat ki, erős, néhol viharos széllel.

Van válasz a veszteséges tejtermelésre: Szilágyi Szabina mesélt a Bociország Sajtműhely munkájáról

2024.11.21.

A szarvasmarhatartás korántsem egyszerű feladat, amit Szilágyi Szabina gyakorló gazdálkodó alapos gazdasági számításokkal támasztott alá.

Kritikus állapotban az intenzív osztályon van a tinédzser, akit madárinfluenza fertőzött meg

2024.11.20.

Egy kanadai tinédzser kritikus állapotban, intenzív osztályon fekszik, miután H5N1 madárinfluenzával fertőződött meg november elején.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 90 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás