A Vidékfejlesztési Program keretében került meghirdetésre a „Baromfi- és sertéstartó telepek járványvédelmi rendszereinek fejlesztése” nevezetű pályázati felhívás, amely a járványügyi szempontok alapján legfenyegetettebb területek védelmére nyújt kétmilliárd forint értékű támogatást. A pályázat azon sertés- és baromfitartó gazdák számára nyújt támogatást, akik telepei hatékonyan védhetők a beruházási fejlesztések által.

A pályázat arra hivatott felhívni a figyelmet, illetve azzal segíti a gazdákat, hogy a különböző járványként terjedő állatbetegségek megjelenése és terjedése az állattartó telepeken megakadályozható. Ahhoz, hogy csökkenteni tudjuk a betegségek megjelenésének kockázatát, számos technológia áll rendelkezésre. A támogatás e berendezések kiépítését, fejlesztését segíti elő, ezáltal a gazdák nagyobb biztonságban tudhatják állatállományukat.

A pályázat a sertés- és a baromfitenyésztő gazdákat támogatja a járványok elleni küzdelemben. (Fotó: Pixabay, Borevina)

Így támogathatók a járványvédelemhez kapcsolódó építéssel járó befektetések, pint például épületek létesítése, kialakítása, felújítása, vagy építéssel nem járó, járványvédelmi eszközök beszerzése, mint például gépek, vagy állatbetegségek kockázatát csökkentő eszközök.

A felhívásban kedvezményezettek a mezőgazdasági termelők, akik legalább 6000 STÉ üzemmérettel rendelkeznek, illetve az előző évi bevételük legalább 50 százaléka mezőgazdasági tevékenység végzése során keletkezett.

Továbbá kedvezményezettek kollektív beruházás esetén termelői csoportok, szociális- és mezőgazdasági termelők tagságával működő szövetkezetek, valamint termelői szervezetek, ahol a tagok összes árbevételének legalább 50 százaléka mezőgazdasági tevékenységből származik, illetve ahol a tagok minimum 50 százaléka rendelkezik 6000 STÉ-vel.

A legmagasabb igényelhető támogatás 20 millió forint 40-50%-os támogatási intenzitással, valamint fiatal gazda pályázó és kollektív beruházás esetén +10% a támogatási intenzitás.

A pályázati kérelem benyújtható 2020. április 27-től 2022. április 26-ig a Magyar Államkincstár oldalán. Az első értékelési szakasz 2020. május 11-én zárul, az eddig beérkezett pályázatok együtt kerülnek elbírálásra, ez a későbbiekben is változatlan marad, tehát minden értékelési szakaszban beérkezett pályázatot annak lezárásakor bírálnak. A felhívás további részleteiről a Széchenyi2020 oldaláról tájékozódhatnak.

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás