Parlagfű: július 1-től büntetnek
A korai kitavaszodással együtt jár a parlagfű korábbi megjelenése is. Bár büntetni majd csak július 1-től fog a hatóság, célszerű mihamarább elkezdeni a védekezést.
Már március végén megjelentek az első szikleveles parlagfű egyedek a hazai földeken. Az időjárás kedvezett a fejlődésüknek. Sok helyen jelentős mennyiségben látható már most parlagfű. Egyes egyedek már elérik a 20 cm-es magasságot, a kelési időszaknak azonban még nincsen vége.
A hatályos jogszabály azt mondja ki, hogy a földhasználó június 30-ig köteles megakadályozni ingatlanán a parlagfű virágbimbóinak kialakulását. Továbbá a későbbiekben fenn kell tartani ezt az állapotot az év hátralévő részében.
Hirdetés
A mezőgazdaságilag nem művelt területeken a kaszálás az egyik legjobb módszer, amivel vissza lehet szorítani a parlagfüvet. Ideális esetben évente 3 kaszálás elegendő ahhoz, hogy a gyomnövénytől mentesen lehessen tartani a területet.
Azokon a területeken, ahol mezőgazdasági termelés zajlik, növényvédő szeres és megfelelő időben elvégzett mechanikai gyomirtással lehet a parlagfüvet visszaszorítani. Arra azonban figyelni kell, hogy állománykezelés esetén a megkésett védekezés gyengébb hatékonyságú és a gyomirtó szerek megkésett alkalmazása sok esetben a kultúrnövényt is károsítja. A gyomirtó szerek többségével szemben a parlagfű a 2-4 leveles fejlettségi állapotban a legérzékenyebb.
Jelenleg a mezőgazdasági kultúrákban az állománykezelések végzésének időszaka van. A kelés utáni hatékony gyomirtási technológiák megválasztásánál különösen fontosak a szakmai ismeretek, a gazdálkodóknak célszerű segítséget kérni.
Forrás: nebih.gov.hu
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés