A szőlőperonoszpóra mind a világon, mind Magyarországon a szőlő egyik legveszélyesebb kórokozója. A károsítása nyomán 80-100 %-os lomb- és fürtkár alakulhat ki. Az erős fertőzés következtében a szőlőszemek nem cukrosodnak, a szőlővessző pedig - a korán lehullott levelek miatt - nem érik be. A rosszul beérett vesszök akár el is fagyhatnak tél folyamán. A peronoszpóra elleni védekezés az alapja a gazdaságos és biztonságos szőlőtermesztésnek. Erős peronoszpóra járványok általában a csapadékos évjáratokban alakulnak ki. A peronoszpóra elleni védekezésben ad segítséget a Pegaso F készítményünk, mely két hatóanyag (valifenalát és folpet) gyári kombinációját tartalmazza. A valifenalát a karbonsav-amidok csoportjának legújabb tagja és kiváló hatékonysággal rendelkezik a peronoszpóra és fi toftóra fajok ellen.
A peronoszpóra elleni védekezésben ad segítséget a Pegaso F

Miért a Valifenalát?

  • Mert hatékonyan akadályozza meg a gomba spórák csírázását, gátolja a fertőzési struktúrák (csíratömlő, légzőhólyagok) kialakulását, mely a sejtfal szintézis zavarának, gátlásának következménye.
  • Mert a kezelés után a hatóanyag gyorsan megkötődik a levelek viaszrétegében – kontakt hatás -, és kiváló mélyhatású tulajdonságának köszönhetően felszívódik a levélbe is. Ezáltal biztosít hatékony védelmet, mint a levél és bogyó felületén és szöveteiben egyaránt. Kívül-belül védi a szőlőt.
  • Mert felszívódva növeli a szőlő természetes védekező képességét azáltal, hogy felerősíti a növényben lévő speciális gének működését, melyek fokozzák a természetes védekezésért felelős fehérjék képződését.
  • Mert hosszú ideig, akár 14 napig képes védeni a szőlőt.

Valifenalát hatása:

A valifenalát gátolja a kórokozó gomba sejtfalait is azok alkotórészei (foszfolipidek) bioszintézisét, ezáltal két helyen is meggátolja a gombafertőzések kialakulását: egyfelől „feloldja” a növények felületére került gombaspórák sejtfalát, valamint károsítja a kialakuló gombafonalakat a növény belsejében is.
A növénybe felszívódó valifenalát megelőző és gyógyító hatással is rendelkezik:
  • Megelőző hatása a zoospórák csírázásgátlásán alapul, ugyanis megakadályozza a csíratömlő és a légzőhólyagok képződését, illetve a sejtfal kialakulását is.
  • A gyógyító hatását a növényi szövetek belsejében aktív növekedésben lévő micéliumvégződések sejtfalának pusztításával fejti ki.

Javasolt felhasználás

A Pegaso F-et borszőlőben 2 kg/ha dózissal juttassuk ki peronoszpóra, orbánc és szürkepenész ellen. Készítménnyel a peronoszpóra fertőzés korai időszakában - virágzás kezdetétől fürtzáródásig – megelőző jelleggel, a fertőzési nyomástól függően 10-14 napos időközönként szükség szerint célszerű védekezni. Súlyos fertőzésveszély estén a rövidebb 10 napos permetezési forduló ajánlott. Minden esetben törekedni kell az egyenletes és teljes permetlé fedettségre még a lombozat belsejében is. A Pegaso F egy tenyészidőszakban maximum 3 alkalommal használható.

Tegye próbára Ön is!

    Németh Tamás Szakmai vezető www.belchim.hu (x)

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás