Plusz pénzhez juthat a környezetkímélő tejtermelő
A tejtermelés kifejezetten sok káros anyagot juttat a levegőbe. A világátlag szerint 2,8 kg szén-dioxid jut a levegőbe egy kilogramm tej előállítása során. Nem véletlenül mondják hát, hogy a mezőgazdaság is komoly, negatív szerepet tölt be a környezetszennyezésben. Most azonban egy olyan dologgal próbálják ösztönözni a tejhasznú marhákat tartó és tejtermelő gazdákat, amelyre idáig még nem volt példa.
Hamarosan ugyanis már a tejtermelők is csatlakozhatnak a szén-dioxid piachoz, amelyből plusz bevételhez juthatnak, és ezzel párhuzamosan csökkenthetik a szén-dioxid kibocsátásukat. Egy eszköz segítségével ugyanis mérhető, hogy egyes termelők mennyi gázt juttatnak ki a levegőbe.
További pozitívum, hogy a módszer segítségével egyértelműen azonosíthatóvá válnak azon pontok, ahol lecsippenthetnénk a káros üvegházhatású gázkibocsátásból (pl. a takarmány összetételének változtatásával, energiabarát eszközök használatával), és abban is segít, hogyan mérhetjük és regisztrálhatjuk a csökkenést.
Hirdetés
A FAO sajtóközleménye szerint a módszer segítségével úgy növekedhet a termelés volumene, hogy közben a mezőgazdaság szén-dioxid lábnyoma csökken.
Mi is a program lényege?
A jelenlegi szabályozás szerint projektgazda kormányok, for- és nonprofit szervezetek folyamodhatnak kibocsátási engedélyért, az általuk vélhetően kibocsátott üvegházhatású gáz (pl. szén-dioxid, metán) nagysága alapján. Amennyiben azonban ténylegesen kevesebb káros gázt termeltek, a megspórolt mennyiséggel kereskedhetnek a nemzetközi piacon, ezzel adva pénzügyi ösztönzést a klímabarát fejlesztésekhez.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés