Az izraeli Greeneye Technology cég kereskedelmi forgalomba hozta mesterséges intelligenciával támogatott precíziós permetezési technológiáját. A vállalat állítása szerint technológiájuk bizonyítottan 78%-kal csökkenti a gyomirtószerek használatát és több mint 50%-kal a gyomirtási költségeket.

A Greeneye Technology szerint mindezt olyan mesterségesintelligencia-technológia alkalmazásával érik el, amely 95,7%-os pontossággal képes felismerni és permetezni a gyomokat a növények között (zöld a zöldön).

A permetezőgépekre szerelt kamerák másodpercenként 40 képkocka sebességgel rögzítik a képeket, lehetővé téve a gyomok gyors felismerését és osztályozását egészen a fajok szintjéig (Fotó: Pixabay)

A rendszert úgy tervezték, hogy zökkenőmentesen integrálható legyen bármilyen márkájú vagy méretű kereskedelmi permetezőgépbe, így a gazdáknak nem kell új gépekbe beruházniuk. A rendszer azt is biztosítja, hogy a precíziós permetezés a szórásos permetezéssel megegyező haladási sebességgel – 20 km/h – végezhető, így a gazdálkodók termelékenysége nem csökken.

A gyomok gyors felismerése és osztályozása

A Greeneye megoldása a hardver és a mélyreható gépi tanulás kombinációját használja, hogy intelligens, valós idejű gyomirtási döntéseket tegyen lehetővé a szántóföldön.

A közvetlenül a permetezőgépekre szerelt kamerák másodpercenként 40 képkocka sebességgel rögzítik a képeket, lehetővé téve a gyomok gyors felismerését és osztályozását egészen a fajok szintjéig.

A Greeneye saját adatállományát és algoritmusait felhasználva a rendszer azonnal kiszámítja a szükséges gyomirtószer mennyiségét, és közvetlenül a gyomokra permetezi azt, a közeli növényeket érintetlenül hagyva.

Kettős permetezési funkció

A rendszert úgy tervezték, hogy zökkenőmentesen integrálható legyen bármilyen márkájú vagy méretű kereskedelmi permetezőgépbe, leküzdve ezzel a precíziós permetezés egyik fő belépési költségkorlátját.

A Greeneye szerint technológiájának másik előnye a kettős permetezési funkció, amely lehetővé teszi a gazdálkodók számára, hogy a maradék gyomirtó szereket szórással, a nem maradék gyomirtó szereket pedig pontosan a gyomokra juttassák ki.

„Jelenleg a gazdálkodók a maradék és a nem maradék gyomirtó szereket összekeverik, és ugyanabból a szórófejből permetezik, ami azt jelenti, hogy a szükségesnél jóval több nem maradék gyomirtó szert használnak. A kettős permetezésű rendszer megoldja ezt a kihívást, mivel lehetővé teszi a gazdálkodók számára, hogy csak a szükséges gyomirtószert permetezzék ki” - állítja a vállalat.

(Forrás: futurefarming.com)

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás