A technológiai vívmányokra mindannyian másképpen tekintünk. Van, aki élen jár az újabbnál újabb megoldások alkalmazásában, az állandóan újítók táborát gyarapítja, míg mások óvatos duhajként információt gyűjtenek, már meglévő tapasztalataikra építenek, mielőtt döntést hoznak. Abban azonban mindkét tábor egyetért, hogy állattartóként a jószágokról való gondoskodás alapvető érdek, az a cél vezérli mindannyiukat, hogy az állatállomány az életciklusa alatt a lehető legegészségesebb legyen.

Ezt azonban megfelelő munkaerő nélkül megvalósítani szinte lehetetlen. A munkatársak hiánya pedig egyre több állattartó telepet érint, így a korszerű technológiák bevezetése több szempontból is létfontosságú.

A legújabb sertéstartási megoldások tervezői kettős célt tűztek ki maguk elé: az egyre csökkenő humánerőforrás „pótlása” mellett az állatjóllétét, egészségét és termelékenységét is maximalizálni akarták.

Amit néhány éve csak feltételeztünk, az mára igazolt ténnyé vált: az innovatív sertéstechnológiával felszerelt telepek hatékonyak és nyereségesek. A gazdasági megtérülés azonban nem csupán a telep eredményességében nyilvánul meg, de segít az optimalizált üzemeltetés és irányítás elérésében is.

Az automatizált megoldások a költségcsökkentés lehetőségét nyújtják olyan területeken, mint az élőmunka-ráfordítás, energiafelhasználás, takarmányozási költség vagy a betegségek elleni védekezés költsége.

A modern sertéstenyésztés, valamint az azt kiszolgáló kedvező feltételek alapvetően változtak meg. Új technológiák és szemlélet nélkül ugyanis nem lehet garantálni a minél nagyobb hatékonyságot.

Képzeljen el egy olyan csúcstechnológiával felszerelt sertéstelepet, ahol a precíziós takarmányozástól a hízóválogató kapuig valós idejű információkat (testtömeg, aktivitás, stb.) kap az állatállományról.

Azonban az innovatív technológia önmagában nem jelent megoldást, hiszen a kívánt eredmény eléréséhez a legmagasabb szintű csapatmunkára is szükség van!

A Bentley farmcsapatában olyan specialisták kaptak helyet, mint például az építész-tervező és kivitelező, az állattenyésztő, a takarmányos vagy a szakértő villamosmérnök. A modern sertéstelep alapja, hogy a technológiai újításokat helyszínre szabjuk. Ahány állattartó telep, annyi kivitelezési lehetőség.

Ha az Ön számára fontos az állatjólét és a magas színvonalú termelés, akkor válasszon Európa vezető sertéstechnológiái közül! Új telepet építene vagy a meglévő fel- és megújításán gondolkodik?

Mi a minden részletre kiterjedő megtervezéstől, a kivitelezésen át a beüzemelésig az Ön sikeréért dolgozunk.

Kérje ingyenes konzultációnkat, beszélgessünk róla, hogyan tudjuk az Ön gazdaságát is jövőt állóvá tenni! Várjuk jelentkezését e-mailben a farm@bentleyinstruments.com címen. További információért kattintson erre a linkre: www.farmtechnika.hu.

A legkorszerűbb sertésistállók építésében szerzett több mint 85 év tapasztalat magáért beszél.

DÁN TERVEZÉS

VILÁGMÉRETŰ TAPASZTALAT

NÉMET MINŐSÉG

(x)

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás