Mindig örömteli, ha új készítmény bevezetéséről lehet hallani, olvasni a növényvédelem berkeiből. Főleg, ha egy olyan szegmensről beszélünk, mint a napraforgó és szója preemergens gyomirtása, ahol a rendelkezésre álló hatóanyagok száma nem számottevő, és - jelenlegi információink alapján - további hatóanyagok kivonása várható.

A napraforgó és szója estében is fontos, hogy ezeket a kezdeti gyenge gyomelnyomó képességük miatt gyommentesen tartsuk. Sokszor nem elég csak az állománykezelést elvégezni, hiszen számos tényező befolyásolhatja a felülkezelések hatékonyságát. A vetés után, kelés előtt elvégzett gyomirtás csapadékos időben jól dolgozik és sok estben elhagyható az állománykezelés. Csapadékszegény körülmények esetében viszont visszafogja a gyomnövények tömeges kelését, segítve az állománykezelések időzítését.

A Proman magról kelő kétszikűek széles köre ellen hatékony (Fotó: Pixabay, sarangib)

A Proman-ban található metobromuron az ureák (HRAC C2) csoportjába tartozik. Hatásmechanizmusát tekintve különbözik a jelenleg napraforgóban és szójában használt hatóanyagokétól. A gyomnövények a metobromuront főleg gyökéren keresztül veszik fel és xilémben transzlokálódik a levelek felé, ahol gátolja a fotoszintézist. A gyomnövényeken klorózis és a levél szöveteinek nekrózisa figyelhető meg a fotoszintézis beindulása után. A készítmény preemergensen alkalmazható számos kétszikű és néhány egyszikű gyomnövény ellen.

Proman gyomspekrtuma

Proman használata napraforgóban és szójában

A Proman-t vetés után kelés előtt juttassuk ki 2,0-3,0 l/ha dózisban magról kelő kétszikű gyomnövények ellen a vetést követő 4 napon belül. Magról kelő egyszikű gyomnövények ellen az adott kultúrában engedélyezett egyszikűirtó készítmény engedélyezett dózisával kombinációban kell kijuttatni. A kijuttatás során fordítsunk fokozott figyelmet a permetlé elsodródásának megakadályozására. A permetezést kis nyomáson, nagy cseppmérettel, szélcsendes időben szabad végrehajtani. Az 1 % alatti szerves anyag tartalmú talajokon nem szabad alkalmazni. A jó gyomirtó hatáshoz a kezelést követő két héten belül legalább 15-20 mm bemosó csapadék szükséges.

Proman hatékonysága napraforgóban és szójában

Proman 3 l/ha + S-metolaklór 1,5 l/ha
Pázmánd, 2016. 06. 16
(52 nappal a kezelés után)
Kezeletlen
Proman 2,5 l/ha + Klomazon 0,3 l/ha
Pápateszér, 2017. 07. 20.
(65 nappal a kezelés után)
Kezeletlen

A hatékonysági kísérletekben jelentkező fontosabb gyomnövények (parlagfű, fehér libatop, szőrös disznóparéj, pokolvar libatop, szulák keserűfű, kakaslábfű, köles) ellen preemergensen kijuttatott kombinációk megfelelő mennyiségű bemosó csapadék hatására kiválóan kontrolálták az ott található gyomnövényeket

Milyen előnyökkel számolhatunk a Proman használatakor?

  • Magról kelő kétszikűek széles köre ellen hatékony.
  • Eltérő hatásmechanizmusának köszönhetően csökkenthetjük a rezisztencia kialakulásának esélyét.
  • Hosszú tartamhatás érhető el a használatával, megfelelő mennyiségű bemosó csapadék hatására.
  • A Proman egyike a legszelektívebb kétszikűek elleni készítménynek, melyet a napraforgóban és szójában használhatunk. .
  • Korszerű folyékony formulációjának köszönhetően könnyen keverhető más növényvédő készítményekkel.

Tegye próbára Ön is!

További információt olvashat termékeinkről honlapunkra látogatva:

Az Ön partnere a növényvédelemben

Németh Tamás
Szakmai vezető
www.belchim.hu

Proman a Belchim Crop Protection N.V. védett márkaneve.
Felhasználás előtt olvassa el a terméken szereplő címkét és használati útmutatót!
Az ember és a környezet veszélyeztetésének elkerülése érdekében tartsa be a használati utasítást!

(x)

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás