Remek brit ötlet a sörfelesleg újrahasznosítására
Az Egyesült Királyságban a koronavírus miatti első zárlat következtében több millió forint értékű sörkészlet ment kárba, amiért a kocsmák és az éttermek nagy része zárva tartott. A British Beer and Pub Association, az Egyesült Királyság ital- és vendéglátóipar kereskedelmi szövetsége előrejelzése szerint több mint 41 millió liter sör veszett oda a vendéglátóhelyek bezárása következtében. A Heineken közel 3,5 millió liter sörfelesleg felhasználásáról gondoskodott azzal, hogy a munkatársai rájöttek, hogyan alakítsák át megújuló energiává a megmaradt készleteket.
A Heineken manchesteri sörfőzdéjének csapata egy innovatív megoldást talált arra, hogy megakadályozzák készletük pazarlását. A feleslegessé vált sört energiává alakítják. Egy forradalmian új berendezésnek köszönhetően a brit kocsmáknak szánt készletet egyszerűen képesek újrahasznosítani - írta az Independent cikkét feldolgozva a Magyar Mezőgazdaság.
Fordított folyamat a sörfelesleg újrahasznosítására
A technológia működésének alapja, hogy visszafordítja azt a mechanizmust, amellyel általában feltöltik a hordókat. Ezáltal a sört ismét kiveszik a hordókból és üres edényekben tárolják. Az így kapott feleslegessé vált sört ezután a helyszínen lévő szennyvíztisztító telepre csepegtetik, és egy anaerob (oxigéntől elzárt) emésztőbe juttatják. Ez elősegíti a sör biogázzá történő átalakítását. A szállítókonténerben elhelyezett, nagy teljesítményű hő- és villamosenergia-egység a biogázt hővé és árammá alakítja.
Hirdetés
Zöld energiává alakítják a sört
Nagy kár lett volna a csatornába önteni a sört, ami ennyi gondoskodással, odafigyeléssel és szenvedéllyel készült. Egyetlen sörfőző sem akarja látni, hogy a termékét nem élvezik az emberek. Szerencsére a manchesteri mérnökökből és sörfőzőkből álló csapatunk megoldást talált erre a problémára. Így a hordósorunk segítségével a megmaradt sört zöld energiává tudtuk alakítani, hogy a későbbiekben friss sört tudjunk főzni, amikor minden készen áll majd a kocsmák újbóli kinyitására – mondta Matt Callan, a Heineken Sörgyár üzemeltetési igazgatója.
A BBPA becslései szerint februárban akár több mint 41 millió liter sör veszhetett volna kárba, melynek összköltsége közel 140,5 milliárd forint.
Más megoldások is vannak
A brit vendéglátóegységek átlagos 1600 forint/pint árával számolva a kocsmák több milliós bevételkiesést tapasztaltak. A söripar nemcsak az Egyesült Királyságban igyekezett zöldebbé válni, ugyanis 2018-ban az AB InBev, a világ legnagyobb sörfőzője elkötelezte magát arra, hogy a párizsi megállapodás alapján megújuló energiát használ annak érdekében, hogy csökkentse a környezetszennyezést és az éghajlatváltozással járó problémákat. A Budweiser pedig úgy döntött, hogy az amerikai sörgyáraiban megújuló villamos energiát használ a gyártás során, így megkapta a lehetőséget, hogy „tiszta energia” logóval lássa el a sörök címkéit - írták.
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Digitális megoldások gazdálkodóknak és kereskedőknek: fedezze fel a Magro.hu előnyeit!
A mezőgazdaság nem csupán egy ágazat – ez a jövőnk és megélhetésünk alapja. Napjainkban azonban olyan kihívásokkal nézünk szembe, mint az extrém időjárás, a kiszámíthatatlanul változó piacok és a csökkenő értékesítési lehetőségek. Ilyen körülmények között a digitalizáció és az innovatív megoldások kulcsszerepet játszanak abban, hogy alkalmazkodjunk és még sikeresebbek legyünk.
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 400 hirdetés 92 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés