Rengeteg pénzt kap a feldolgozóipar, a Digitális Agrár Stratégia, az erdősítés és a vidékfejlesztés: itt a szeptemberi agrártámogatás összefoglaló
Idén augusztusban is több hírünk szólt a támogatásokról, amelyekből nagyon sok pénzt igényelhetnek a magyar mezőgazdaság szereplői. Az agrárium és az informatika közös fejlesztését szolgálja a Digitális Agrár Stratégia megvalósítására fordított forintok, a komlótermesztés elterjesztésére hektáronként akár 6 milliót is fel lehet venni, az az élelmiszeripar és borászat szereplőit pedig termékek feldolgozottságának növelésében támogatják a szubvenciók. Összegyűjtöttük az elmúlt hónap pályázataival, befektetéseivel és kifizetéseivel kapcsolatos anyagait, itt a szeptemberi agrártámogatás összefoglaló!
Új, 1,5 milliárdos pályázat készül az élelmiszeripar és borászat szereplőinek – cél a feldolgozottság növelése
A pályázat az élelmiszeripar és a borászat területén támogatja a Rövid Ellátási Lánchoz (REL) kapcsolódó beruházásokat. Ebben kifejezetten a REL együttműködési csoport tagjainak kínálnak olyan fejlesztési lehetőséget, ami hozzásegíti őket a tevékenységük gazdaságos folytatásához. Ezen belül szeretnék a termelést feldolgozással továbbfejleszteni a minél nagyobb jövedelmezőség érdekében. A 1,5 milliárdos pályázat további céljai a saját, illetve az alkalmazotti foglalkoztatás fenntartása, az ágazati szereplők versenyképességének javítása, és a környezeti szempontok figyelembevételével történő fejlesztések megvalósítása.
Elfogadta a kormány a Digitális Agrár Stratégiát, hatalmasat növekedhet a mezőgazdaság teljesítménye
A kormány 2019. augusztus 1-én elfogadta a Digitális Jólét Program (DJP) részét képező Digitális Agrár Stratégia (DAS) terveit, amelynek legfőbb célja az agrárium digitalizációjának előmozdítása és a hatékonyságának növelése. A Stratégia megvalósítása több intézkedést is tartalmaz. Ezek közül a legfontosabb a mezőgazdasági termelők digitális kompetenciáinak és ismereteinek fejlesztése, amely elősegíti a korszerű mezőgazdasági technológiák használatát.
Hirdetés
Többet kapunk, mint adunk: továbbra is nagyon megéri az uniós tagság
Csehország 2019. első fél évében 24,4 milliárd koronával (317,2 milliárd forint) kapott többet az Európai Uniótól, mint amennyit a közös kasszába befizetett – közölte Prágában a cseh pénzügyminisztérium. A tavalyi év első 6 hónapjában ez az összeg 10,4 milliárd koronát (135,2 milliárd forint) tett ki. Prága a január-júniusi időszakban 53,9 milliárd koronát kapott Brüsszeltől, míg a befizetések 29,5 milliárd koronára rúgtak. Hasonló helyzetben van Magyarország is, többet kapunk vissza, mint amennyit az Unióba befizetünk.
4 új pályázat, összesen 16 milliárd forint a vidék fejlesztésére
Újabb 4 pályázati felhívás jelent meg a Magyar Falu Program keretében 16 milliárd forintos keretösszeggel – jelentette be a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos a Győr-Moson-Sopron megyei Bősárkányban. Gyopáros Alpár elmondta, hogy önkormányzati tulajdonú utak felújítására 8 milliárd forint áll rendelkezésre az 5 ezer lakos alatti települések számára. Járda- és polgármesteri hivatalok felújítására 2-2 milliárd forint, falu- és tanyagondnoki szolgálat támogatására pedig 4 milliárd forint. Valamennyi támogatás vissza nem térítendő, 100 százalékos támogatási intenzitású hazai támogatásnak minősül.
2 milliárd forintból bővített és dolgozói létszámot is növelt a kaposvári húsos cég
Ingatlan- és technológiai fejlesztést valósított meg a kaposvári Privát-Hús Kft., a 2 milliárd forintos komplex beruházás a kapacitásbővítést szolgálja. A mintegy 742 millió forintos európai uniós támogatást élvező fejlesztésben egy új, 3300 négyzetméteres üzemet építettek a meglévőhöz csatlakozva, továbbá új termelő berendezéseket, gépeket vásároltak. A projekt része volt még új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása, a termelést irányító informatikai rendszer fejlesztése és napelemek telepítése is.
Hektáronként 6 millió forintos támogatással ösztönzik a komlótermesztés újraindítását
Megjelent a komlóültetvény létesítéséhez igénybe vehető mezőgazdasági csekély összegű támogatásról szóló rendelet. A támogatás a komlóültetvény létesítéséhez szükséges talaj-előkészítésre, alaptrágyázásra, valamint a földterületen komlóültetvény támrendszerének és öntözési rendszerének kialakítására használható fel. A támogatás mértéke a támogatási időszakban létesített komlóültetvény telepítésének műveleteihez kapcsolódó, új anyag beszerzési költség, valamint gépi és élőmunka igénybevételéhez kapcsolódó költség számlával igazolt összegének 75 százaléka, de legfeljebb hektáronként 6 millió forint.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés