Robotizált istállók kiszolgálására készül a Vitafort
Az elkövetkező két évben 4-5 milliárd forintos koncentrátum és tápgyártással kapcsolatos beruházást hajt végre a Vitafort Első Takarmánygyártó és Forgalmazó Zrt. A cég legújabb, nagy jelentőségű fejlesztése egy teljesen zöldmezős beruházás lesz Dabason, a vállalkozás telephelyén. A beruházás a tervek szerint 2020 tavaszán indul el, amit 2021 végére szeretnének befejezni, amikor a Vitafort 40 éves működésének jubileumát is ünneplik.
Kulik Zoltán, a társaság vezérigazgatója szerint egy óriási, közel 42 méter gerincmagasságú üzemcsarnok épül majd fel Dabason, ami kétszer magasabb lesz a Premixüzemnél, és csúcstechnológiás műszaki megoldásokkal működik majd. Az első lépcsőben megvalósuló beruházással a jelenlegi koncentrátum gyártó üzemüket váltják ki, mert egy modern koncentrátum és késztáp gyártó üzemet is létesítenek majd. Az új üzem alkalmas lesz arra, hogy a jelenleg közel 2000 fajta végterméket előállító cég teljesen egyénre szabott takarmányozást nyújtson akár már az automatizált, robotizált istállók számára is. Ez új megközelítést és megvalósítást igényel, mert másképpen kell a takarmányt összeállítani és más formulába kell hozni ahhoz, hogy alkalmas legyen a robotizált kiosztáshoz - írta az Agrárszektor.
Kulik Zoltán szerint a Vitafort ebben élen jár, a robotizált istállók kora azonban még nem jött el Magyarországon, ma még csak néhány telepen vannak fejőrobotok. A cégnél úgy vélik, hogy az elkövetkező 4-5 évben a fejőrobotok mellett a robotizált takarmánykiosztás is előtérbe kerül. Erre a cég az országban a legelsők között kíván felkészülni. Ezért az új üzemet sem egy klasszikus értelemben vett késztáp gyártó üzemnek tervezik, hanem olyannak, amely 60-70 százalékos arányban úgynevezett szuperkoncentrátumokat gyárt majd. Késztápokat csak 30 százalékos mértékben állítanak majd elő. Az üzem gyártási kapacitása évente 100 ezer tonna lesz, amiből a tervek szerint 30-40 ezer tonnát a tápok és 50-60 ezer tonnát a koncentrátumok tesznek majd ki. Ez összesen akár a 300-400 ezer tonnát is elérheti tápegyenértékben.
Hirdetés
A vállalatról számokban
A 8 céget összefogó Vitafort csoport összesen 400 főt foglalkoztat, és mintegy 35 milliárd forint árbevételt ért el idén. A vállalat éves szinten 980 ezer tonna tápegyenértéket értékesít belföldön. Gabonakereskedelme 300 ezer tonnát tesz ki, továbbá 30 ezer hízót értékesít. 12 ezer hízót vág le saját vágóhídon, valamint 1800 hektáron gazdálkodik. 4 millió liter tejet termel, a laboratóriumokban 19 ezer mintát 180 ezer paraméterrel vizsgál.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés