Románia tört az élre, Magyarország a futottak még kategóriában
Keleti szomszédunk kezd megtáltosodni mezőgazdaság terén. Az utóbbi időben többször is lehetett hallani pozitív példaként Romániát, most pedig kiderült, az unió exportőrei közül ők exportálták a legtöbb gabonát idén.
Románia sok olyan területtel rendelkezik, amelyek kiválóan alkalmasak gabonatermesztésre. Az idei exporteredményeiken ez kifejezetten érzékelhető, ugyanis május végéig 7,15 millió tonna gabonát értékesítettek külföldre a román gazdálkodók. Ezzel pedig sikerült az unió legnagyobb gabona-exportőrei közé lépniük.
Nem is meglepő, ugyanis nagyszerűen használták ki a lehetőségeiket a románok az utóbbi években és komoly fejlesztéseket hajtottak végre Arad és Temes megyei, illetve a Havasalföldi területeken.
Hirdetés
Meg is lett az eredménye a fejlesztéseknek: duplájára emelkedett az ország gabonatermésének értéke, így az már eléri a 1.090 milliárd forintot.
Mintegy 7000 cég foglalkozik gabonatermesztéssel Romániában, akiknél összesen 40.000 alkalmazott dolgozik. A legnagyobb gabonatermesztő az Agro-Ghirnogi cég, amely 600 főt foglalkoztat és tavaly összesen 960,1millió lej forgalmat generált. A második helyen az Agricost áll, 382,7 millió lej tavalyi forgalommal és 900 alkalmazottal.
A román gabonaexportot egyébként a tengeri kikötők is nagyban segítik, a hajókkal ugyanis jelentősen lecsökkenthetőek a fuvarköltségek.
A magyar gabonaexport jól kezdte az évet, de aztán megtorpant és jelentősen elmaradt a román adatoktól. Egy jó hajrára lenne szükség, mert már itt az újtermény.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés