Romániai élelmiszeripari cégek keresnek magyar üzlettársakat
Romániai élelmiszeripari cégek keresnek magyarországi partnereket. Az Aldis Srl. cégnek jelentős hagyománya van a feldolgozott húsipari termékek (szalámi, sonka és egyéb áruk) terén és mára a romániai piac egyik meghatározó szereplőjévé vált. A cég Magyarországról importálna Romániába feldolgozatlan sertéshúst termékeik alapanyagának. A Pufulete Srl. cég pedig egy aprósüteményeket és kekszeket gyártó vállalkozás, amely magyarországi partnerekkel kötne üzletet.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara számolt be róla, hogy a sertéshússal foglalkozó romániai vállalatról bővebben ezen, valamint ezen a hivatkozáson lehet többet olvasni. Az aprósüteményeket és kekszeket gyártó román cégről itt, valamint itt lehet részleteket megtalálni.
Az érdeklődő magyar szereplők itt kérhetnek további információt:
Románia Budapesti Nagykövetsége, Horia Mintas (economic counsellor, gazdasági kancellár); e-mail: budapesta.economic@mae.ro
Hirdetés
A román mezőgazdaság és élelmiszeripari cégek fejlődése
Arról a Magyar Nemzet cikke számolt be, hogy közel félmilliárd eurót fektettek be külföldiek 2018-ban a romániai mezőgazdaságba. Ez új csúcsot, egyben látványos növekedést jelent 2017-hez képest. Az összeg felét az amerikai Bunge vitte az étolajiparba (Floriol és Unisol márkák), harmadát pedig francia tejipari cégek szerepvállalásai eredményezték. Az Economica.net román gazdasági hírportál beszámolója szerint a franciaországi Lactalis vállalat vált a legnagyobb romániai tejtermék-termelővé, felvásárolva többek között a székelyföldi, kovásznai Covalactot is. Jelentős tőkét hozott még a mezőgazdasági ágazatba az American Tobacco és a görög Olympus is. Az olasz Generali biztosító bánáti takarmány- és hústermelő gazdaságokba fektetett pénzt.
Az eddigi legnagyobb, magyar tőkével létrejövő romániai agrárberuházás a Marosvásárhely közvetlen közelében fekvő kerelőszentpáli üzem. Az UBM-csoport, az East-csoport és az Oprea Avicom tulajdonában levő UBM Feed Romania egy 15 millió euró összértékű beruházás eredményeképpen Románia legnagyobb független takarmánykeverő üzemét hozta létre. A kerelőszentpáli üzem megvalósításához a magyar állam nyújtott 10 éves lejáratú, kedvezményes hitelt az Eximbankon keresztül, mely a befektetés 70 százalékát teszi ki. A beruházást az indokolja, hogy az állattenyésztés fejlődik az erdélyi régióban, így a takarmányok iránti kereslet is növekszik. Ehhez képest a hatékony termelőkapacitásokban hiány van, amit a piac importtal egészít ki.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés