Magyar fejlesztésű kultivátort, valamint precíziós permetezőt és egy remek rendsodrót néztünk meg az AGROmashEXPO rendezvényen és és írtunk róluk két szakcikket is. Ha ez nem lenne elég, meginterjúvoltuk a Bauer Hungária Kft. szervizcsapatának vezetőjét is. Arról is írtunk, hogy jobb vízháztartás érhető el a szántóföldi vápanyitással a rozsomák segítségével, valamint bemutattuk, hogy 855 millióért fejlesztett a McHale és három magyar vállalat Szolnokon. Szeretettel ajánljuk olvasásra a technológiai és gépes témákból összeválogatott márciusi hírösszefoglaló anyagunkat!

Jobb a vízháztartás a szántóföldi vápanyitással, és művelni is lehet rajta – videókkal

A felszíni vízkezelés elmulasztása jelentős termésveszteséggel járhat és természetkárosító hatású is lehet. Ezen költséges káresemények ellen jelentenek megoldást a vízvezető csatornák, amelyek vízátvezetés, vízpótlás, belvízelvezetés, valamint mezőgazdasági és egyéb vízszolgáltatás ellátására alkalmasak. A felszíni vízrendezési szolgáltatás lehetővé teszi az átjárható vápák kialakítását, a kialakított vápák pedig termelésbe vonhatóak. Leírtuk, miért jó a vápanyitás. A cikkben két videó is található a Wolverine, magyarul rozsomák márkájú gép munkájáról.

Ároknyitás a JD iGrade szintezés vezerlővel felszerelt Wolverine rotációs ároknyitóval - Fotó: KITE Zrt.

855 millióból fejlesztett a McHale és három magyar vállalat Szolnokon

Csaknem egymilliárd forintból, 50 százalékos európai uniós támogatással fejlesztette a mezőgazdasági gépgyártást Jász-Nagykun-Szolnok és Hajdú-Bihar megyében a szolnoki székhelyű McHale Hungária Mezőgazdasági Gépgyártó és Szolgáltató Kft. (McHale Hungária Kft.) vezette konzorcium – tájékoztatta a konzorciumvezető az MTI-t. Három további hazai cég vett még tevékeny részt a 427 281 744 forint vissza nem térítendő támogatási összegű projektben.

855 millió forintból, 50 százalékos európai uniós támogatással fejlesztette a mezőgazdasági gépgyártást a McHale Hungária Kft. és három további hazai cég - erről is szól a mezőgazdasági gépek összefoglalónk

Precíziós permetezőt és egy remek rendsodrót néztünk meg

A 2020-as AGROmashEXPO és AgrárgépShow rendezvényen Árki István kereskedelmi menedzser beszélt arról, hogy miért különleges az alacsony vegyszer- és üzemanyagfogyasztású Fede permetezőgép, és a világszabadalommal rendelkező Repossi Ra-Rake rendsodró. A szakember a Lakkos Kft. standján mutatta be a Magro.hu stábjának a két kiváló munkaeszközt. A permetező az első olyan mezőgazdasági munkaeszköz a világon, ami az Európai Unió, az Unesco és az ENSZ által elismert fenntarthatósági tanúsítvánnyal rendelkezik. Ezt egy olyan műszaki innovációval érték el, amitől sokkal jobb a beállíthatósága, és így alacsonyabb üzemanyag- és vegyszerfogyasztás érhető el vele a versenytársaihoz képest.

Árki István kereskedelmi menedzser az alacsony vegyszer- és üzemanyagfogyasztású Fede permetezőgép előtt - Fotó: Magro.hu

Mezőgazdasági okosszerviz a XXI. században a Bauernél

A Bauer Hungária Kft. szervizének működésében alappillér, hogy együtt tudjanak működni az ügyfelekkel, és ezzel elérjék, hogy a gépek problémamentesen üzemeljenek. Az új gépek esetében pedig arra törekszenek, hogy azok minél hamarabb üzemkész állapotba kerüljenek. Csabai László, a cég szervizvezetője beszélt a munkája kihívásairól, illetve arról, hogy mit tehetnek a gazdák a berendezéseik hosszú élettartamának megőrzéséért.

100 hektár kukoricán 2 év alatt térül meg a magyar fejlesztésű kultivátor ára

A harmadik helyezést szerezte meg az OMIKRON Kft. dupla szerelvényezésű sorközművelő kultivátor az Év Magyar Mezőgépe 2020 díjátadóján. A kiírás érdekessége, hogy nem lehet rá pályázni, csak a Gépipari Tudományos Egyesület Mezőgépipari Szakosztálya által delegált szakmai zsűri teljesen független döntése alapján lehet elnyerni azt. A Kecskemét nyugati városrészében, Hetényegyházán gyártott művelőeszköz különlegessége, hogy egy menetben három feladatot is képes elvégezni. A mechanikus gyomirtáson kívül folyékony műtrágyát és akár egyéb, folyékony halmazállapotú inputanyagot, például baktériumtrágyát lehet vele kijuttatni, amit egy saját gyártású front függesztésű adapter tesz lehetővé. A díjnyertes gépről kérdeztük Gubacsi Imrét, a magyar cég ügyvezetőjét.

Az OMIKRON Kft. családi vállalkozásként dolgozik a magyar mezőgépek gyártásán - a képen balról jobbra Gubacsi Imre ügyvezető, unokája, Csupor Nikolett, Gubacsi Melinda reklám menedzser és ifjabb Gubacsi Imre termékmenedzser - Fotó: Magro.hu

Tévedés, hogy újat kell venni, ha az eszközparkot modernizálni akarjuk

Az Afflield Kft. egy jó ötlet nyomán a mezőgazdaságot célozta meg szoftverfejlesztésével az indulásakor, de hamar belátták, hogy – a piac adottságai miatt – módosítani kell az üzleti tervükön. Így a hardvergyártásba is bele kellett kóstolniuk. Aztán ezt az egészet a maguk javára fordították, és ma már három kontinensen forgalmazzák a termékeiket. Az izgalmas kezdetekről, a precíziós gazdálkodás hazai helyzetéről és a világszerte méltán keresett termékeikről, Bertók Zoltánnal, a MachineryGuide Team termékmenedzserével a Magro.hu munkatársa beszélgetett.

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás