Mezőgazdasági épületekre mind a növénytermesztőknek, mind az állattenyésztőknek nagy szükségük van. Különösen, mivel a használatban lévők egy jó rész elavult vagy nem mindenben felel meg az elvártaknak. A megfelelőt megépíteni azonban nem könnyű. Ezt a kérdéskört járja most körbe egy partnerünk felmérése.

Végre megint támogatják a mezőgazdasági tárolók és épületek építését. Sokaknak lehet szükségük mezőgazdasági épületek, csarnokok építésére, korszerűsítésére. A jó hír az, hogy erre most 20 milliárd áll rendelkezésre támogatás formájában. Aki még csak gondolkodik róla, nincs elkésve.

Most érdemes mezőgazdasági épületet létesíteni, komoly támogatást lehet kapni hozzá!
 

A Széchenyi 2020 keretében és az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap finanszírozásában augusztus 5-étől lehet pályázni kisméretű terménytároló, -szárító és -tisztító építésére, valamint korszerűsítésére. A támogatás célja, hogy javuljon az agrárium versenyképessége a terménytárolók műszaki színvonalának fejlesztésével.

A közép-magyarországi régióban 40, azon kívül pedig 50 százalékos támogatási intenzitás mellett legfeljebb 100 millió forint vissza nem térítendő támogatáshoz juthatnak a jelentkezők egyéni projekt esetén. A támogatás összege azonban 300 millió forint is lehet kollektív projekt esetén.

A támogatás elnyeréséhez a pályázóknak teljesíteniük kell az Építési Normagyűjteményben (ÉNGY) foglalt kritériumokat, valamint a hűtési, fűtési, illetve szárító funkcióval rendelkező épületekre vonatkozó energetikai követelményeket is be kell tartaniuk.

A pályázatokat 2018. augusztus 6-ig lehet benyújtani.

Tehát van még idő, de egy ilyen projekt levezénylése nem könnyű. Sok összetevőt át kell gondolni. Ebben segít partnerünk, a Frisomat Kft. kérdőíve, amit az alábbi linkre kattintva érhet el:

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/893639084/

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás