Nincs meglepetés: 2020-ban is Csányi Sándor vezeti a leggazdagabb magyarokról készült listát összesen 310 milliárd forintos vagyonával. A rangsorban korábban rendre másodikként szereplő Mészáros Lőrinc idén a harmadik helyre csúszott, az ezt megelőzően ötödik helyen végző Bige László pedig még komolyabbat bukott: ő a tizedik helyre esett vissza a listán. Új név a legvagyonosabb magyarok között Kárpáti László, az Opus Global Nyrt. tulajdonába tartozó tiszapüspöki gabona-feldolgozó és izocukor előállító üzem alapítója.

Továbbra is vezeti a Napi.hu 100 leggazdagabb című kiadványának 2020-as listáját Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója. A 310 milliárdos vagyona viszont 50 milliárd forinttal kevesebb, mint tavaly májusban volt - írta az Index. Csányi személyes befektetéseinek nagy része már több évtizede a magyar agráriumban hajt hasznot. A Bonafarm Zrt. irányítását ma már legidősebb fia, Csányi Attila végzi, de Magyarország legnagyobb agrárintegrátor cégcsoportja, a nádudvari KITE Zrt. is Csányi Sándor tulajdonában van. A második helyre 280 milliárdra becsült vagyonnal Gattyán György jött fel, aki ezzel megelőzte Mészáros Lőrincet. A felcsúti üzletember vagyona a tavalyi 296 milliárd forintról idén 270 milliárdra olvadt.

Első, harmadik és tizedik helyen a leggazdagabb agrárvállalkozók a legvagyonosabb magyarok listáján - képünkön Csányi Sándor egyik legnagyobb mezőgazdasági cége, a KITE Zrt. bemutatója - Fotó: Magro.hu - CSZS

Bige és Simicska is sokat bukott a leggazdagabb agrárvállalkozók közül

Nem tudta megőrizni az ötödik helyét idén az a Bige László, aki többek között a műtrágyagyártás és kereskedelem csúcsra járatásával szerzett vagyont. Ő egészen a tizedik helyre esett vissza. Bige László vagyona a tavalyi 170 milliárd forintról 112 milliárdra csökkent. Ugyancsak a nagy zuhanók közé tartozik Simicska Lajos, aki idén csak a 49. helyre fért oda, vagyonát 2016 ban még 83 milliárdra becsülték, ez mára 27 milliárd forintra zsugorodott. Új név a 100-as listán az mezőgazdaságban jelentős szerepet játszó Kárpáti László, aki visszatérőnek számít, hiszen korábban már szerepelt a 100 leggazdagabb magyar listáján. Kárpáti a mostanra már az Opus Global Nyrt. tulajdonába tartozó tiszapüspöki gabona-feldolgozó és izocukor előállító üzem alapítója.

A kiadvány háttere, jövőre még nagyobb zuhanás jöhet

A 100 leggazdagabb című kiadvány évente egyszer - májusban - jelenik meg. Első alkalommal 2002-ben jelent meg, akkor még a Magyar Hírlap kiadásában. A rangsort az első számtól kezdve Szakonyi Péter, a Napi.hu főmunkatársa szerkeszti. A kiadványban található szócikkek a nyilvános adatbázisokban közölt adatokon alapulnak, amelyeket személyes kapcsolatfelvétel során megszerzett friss, az érintettektől származó autentikus információk egészítenek ki. kiadvány idei vagyonértékelése értelemszerűen még nem tartalmazza a 2020-ban várható visszaeséseket, alapja a cégek és magánszemélyek 2019-es eredménye, az pedig kifejezetten jó év volt.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás