A gabonatárolótól a feldolgozóüzemig, a birkahodálytól az automatizált baromfinevelőig, vagy a legkomolyabb előírásoknak megfelelő hűtőházig bármely ágazat, bármilyen igényeihez alkalmazkodnak a Frisomat modern könnyűszerkezetes acélcsarnokai. Az acélcsarnokkal készült beruházások, telephelyfejlesztések hamarosan újra pályázati támogatással is megvalósíthatóak lesznek.

Tartós, minőségi alapanyaga, rugalmassága és gazdaságos, gyors kivitelezése miatt ma a könnyűszerkezetes acélcsarnok a mezőgazdaság számos területén egyre kedveltebb épületmegoldás. Az agrárszféra idényjellegéből adódóan lényeges időtakarékosság és a mindenki számára fontos költséghatékonyság miatt egyre több gazdaság ismeri fel a könnyűszerkezetes technológia nyújtotta gyors és precíz kivitelezés előnyeit. A Frisomat standard csarnok méreteinek köszönhetően az egyes szerkezeti elemek előre legyártva várják, hogy csomagolás és szállítása után, a kivitelezés helyszínére érkezve, néhány nap alatt alakot öltsenek. Az elemek súlya töredéke a hagyományos építőanyagokénak, így a szállítási költségek jóval kedvezőbbek.A helyszíni összeszerelést a Frisomat saját, jól felkészült szerelői végzik, ami a gyors és pontos kivitelezés garanciája is egyben. A könnyűszerkezetes acélcsarnokok megépítése során nem kell a munkafolyamatot megszakítani, várni a falak száradására, a beton megkötésére. Mindemellett szintén meghatározó és előnyként elismert szempont a Frisomat acélcsarnokok hosszú élettartama és az akár egyedi igényekhez való alkalmazkodásában rejlő rugalmassága is.

Az egyszerűtől a legmodernebb technológiáig

Az alföldi térség egyik legdinamikusabban fejlődő mezőgazdasági vállalkozása, a tiszaszentimrei Urbán-Agro Kft. számára készült gabonatároló esetében egy kevésbé gépesített, egyszerű technikával rendelkező, praktikus csarnokra volt szükség. A kétezer hektárnyi területen gabonanövények, napraforgó, kukorica, repce, lucerna és borsó termesztésével foglalkozó gazdaság egy egyterű 1500  m2 alapterületű gabonatároló megépítésével kereste meg 2013-ban a Frisomat szakértői csapatát. Az egyeztetéseket követően végül a jobb kihasználhatóság érdekében két 750 m2 alapterületű csarnok készült. Az acélszerkezet mindkét esetben egy vasbeton lábazat tetejére került rögzítésre, ami a gabona oldalnyomását hivatott felvenni. A kondenzáció elkerülése érdekében, a burkolólemezek belső felületét antikondenzációs bevonattal látták el. Ez a bevonat a levegő nedvességtartalmát magába szívja és megakadályozva ezzel a csöpögést. A könnyen végezhető ki- és betárolást pedig mindkét csarnokon esetében a két-két db 5x4,5 m méretű tolókapu biztosítja.

Amikor egyszerűen mezőgazdasági gép- és gabonatárolására van szükség, ahogy a tiszaszentimrei gazdaság esetében is, gazdaságos és minőségi megoldást a Frisomat donga szerkezetű, Omega nevű csarnoktípusa nyújtotta. Ahogy a neve is utal rá, a szerkezet alapját, az ívesre hajtott és a hossza mentén T bordával megerősített acél csövek adják. Ennél a típusnál a merevítő szerkezet gombásodás és kártevők ellen kezelt fa gerendák alkotják. Ezekre a merevítő szerkezetekre rögzítették a donga szerkezet ívét követő, horganyzott és műanyag bevonattal ellátott, acél hullámlemez burkolatot.

A mezőgazdaságban a hozzá kapcsolódó feldolgozó-ipari vállalkozások esetén, a versenyképesség megőrzése és a legmodernebb technológia elhelyezése gyakran követeli meg a legmodernebb környezet kialakítását. Ezekre az igényekre alkalmas a Frisomat kínálatából számos típus, ám a leggyakoribb, hogy az egyedi igényeket kielégítő korszerű épület alapja Astra vagy Ceptra csarnoktípus.

Ilyen igényekre keresett megoldást a Tabdiban megépülő hűtőházához a Vecse Frucht Kft. A cég telephelyén működő 1500 m2 alapterületű hűtőház teherhordó acélszerkezete a Frisomat Ceptra csarnoktípusából készült. A magas minőségű tűzihorganyzott acélszerkezet kívül és belül is hőszigetelt, nagy vastagságú szendvicspanel borítást kapott, aminek felszerelési módja, rögzítése és tömítése megfelel a legszigorúbb élelmiszeripari előírásoknak és gondozásmentes, hosszú élettartamot garantál.

A két megismert Frisomat csarnok jó példa arra, hogy az idő- és költséghatékonyságon túl mennyire fontos egy gazdasági épület esetében az adott ágazat sajátos igényeihez, funkcionális, technológiai követelményeihez, környezeti igénybevételéhez való maximális alkalmazkodás. Ebben a 24 éve acélszerkezetes csarnokok tervezésével, fejlesztésével, gyártásával és kivitelezésével foglalkozó Frisomat messzemenően rugalmas és sokoldalú. A cég acélszerkezetes épületei a gabonatárolótól a feldolgozóüzemig, a birkahodálytól az automatizált baromfinevelőig, vagy legkomolyabb előírásoknak megfelelő hűtőházig, bármilyen funkcióhoz képesek illeszkedni.

Miért érdemes a Frisomattal pályázni?

Ma a mezőgazdasági fejlesztések jelentős része, ahogyan példánkban is bemutatott csarnokok is, pályázati támogatással valósulnak meg. Idén tavasztól pedig még nagyobb eséllyel pályázhatnak a gazdaságok akár további telephelyfejlesztésre, hiszen az Európai Bizottság jóváhagyta hazánk vállalkozásfejlesztésére szánt keretösszegét. A beruházás előkészítő szakaszában díjmentesen kérhet pályázati előminősítést a Frisomatnak partnerétől, és akár a reális esélyeket kínáló pályázat szintén díjmentes megírását is igénybe veheti. A Frisomat komplex szolgáltatást nyújt a tervezéstől (statikai és tűzvédelmi tervvel együtt), a költségvetés kiíráson keresztül egészen a teljes pályázati menedzsmentig. Részletek: a www.frisomat.hu/palyazna

(x)

Megosztás

További híreink

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás