Nem történt változás az importgyümölcsök átlagárában múlt héten a Budapesti Nagybani Piacon, de azért volt néhány példa jelentősebb áremelkedésre és árcsökkenésre. A spanyol import szamóca (eper) 29 százalékos dráguláson esett át, míg a görög szamóca 16 százalékkal lett olcsóbb.

Alma ára: a Franciaországból importált Granny Smith alma darabja 3 százalékos áremelkedést követően 90 forintos áron volt kapható, míg az olasz Pink Lady darabja 180, a szintén olasz Starking darabja 140, a lengyel import Idared kilója pedig 170 forintba került.

Körte ára: az Olaszországból származó Alexander körtét kilogrammonként 500 forintért kínálták az eladók. Az argentin Vilmos körte kilója 520 forintért lehetett a vásárlóké, míg az olasz import Fétel apát körte kilóját 516, darabját 160 forintért mérték.

Szilva ára: a Chiléből importált, Japán típusú szilva ára 1000 forint volt az elmúlt héten.

Nektarin ára: a spanyol import sárga húsú nektarint 1750 forintért adták.

Szamóca

Szamóca ára: a görög szamóca 760, míg a spanyol testvére 900 forintért kerülhetett a vásárlók kosarába.

Mandula ára, mogyoró ára, földimogyoró ára: az USA-ból importált tisztított mandula kilója 3600 forintba került, a török tisztított mogyorót 3400 forintért adták, míg a kínai földimogyoró 800 forintos áron volt kapható kilónként.

Csemegeszőlő ára: a chilei fehér csemegeszőlő 1050 forintba került, míg dél-afrikai testvére 10 forinttal drágábban, 1060 forintért lehetett a vásárlóké. A chilei piros csemegeszőlő 928 forintba került, a dél-afrikai importból származó pedig 1000 forintos áron volt kapható.

Citrom ára, zöldcitrom ára: a Spanyolországból behozott citrom 326, a brazil származású zöldcitrom 738 forintért kerülhetett a vevők tulajdonába.

Mandarin ára, narancs ára: a spanyol mandarinért 380 forintot kellett fizetni. Az Olaszországból importált vérnarancs szintén 380 forintba került. A spanyol Navel 320, a görög Valencia late 260 forintos áron volt kapható.

Grapefruit ára: a Törökországból importált grapefruit 344 forintos áron volt megvásárolható.

Kivi ára: az olasz kivi kilója 432, darabja 50 forintba került.

Banán ára: az ecuadori banán kilója 390, a kolumbiaié 372, míg a Suriname-ből származó banáné 367 forintos áron volt megvásárolható.

Mák ára: a cseh mákot továbbra is 800 forintos kilónkénti áron adták a kereskedők.

Forrás: AKI

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás