Sürgős segítségre van szüksége a mezőgazdaságnak?
Az AGRO.bio Hungary Kft sajtótájékoztatóján jártunk, ahol a cég vezetői és a Vidékfejlesztési Minisztérium vezető tanácsosa ismertette meg velünk a jelenleg igen aktuális magyar és globális mezőgazdasági problémákat, valamint lehetséges megoldásait. Megdöbbentő adat, de a hazai és a nemzetközi kutatások azt igazolják, hogy mindössze pár évtizede van hátra a termő Földnek. Évente 75 milliárd tonna termőföld tűnik el, 80 %-a pedig többé-kevésbé károsodott – ami szintén elgondolkodtató.
Egy hazai felmérés kimutatta, hogy hogy élelmiszer- és takarmánynövényeink ásványianyag-tartalma 30 év alatt rohamosan csökkent: a kukoricánál 31%-ra, a burgonyánál 9,52%-ra, a sárgarépánál pedig 4%-ra. Mára már tény, hogy az egészséges élelmiszerek fogyasztásának lehetősége nem az élelmiszeripari gyárakban, hanem már a termőtalajnál dől el. A talajminőségnek javításához kaptunk megoldásokat az AGRO.bio Kft-től, akik most jelentették be a 3T – Teremjen Több Talaj programjukat.
Mennyi időnk van hátra?
Hirdetés
Kutatók kimutatták, hogy jelenleg Kínában pusztul a leggyorsabban a talaj, 57-szer gyorsabban, mint ahogy épül vagy helyreáll. Európában ez az érték 17-szeres, azaz 17 kg termőtalaj megy tönkre, amíg 1 kg újraéled. A nagy kérdés, hogy mennyi időnk van hátra? Erre a kérdésre Dr. Gyulai Iván, az „Ökológiai Intézet a Fenntartható Fejlődésért” igazgatója adta meg a választ, aki 2010-ben kiszámolta, hogy mindössze 60 évünk maradt. Ez nagyjából két generációra elegendő. Kutatások bizonyítják, hogy az élelmiszer- és takarmánynövényeink ásványanyag-tartalma 30 év alatt rohamosan csökkent, amire fontos lenne minél hamarabb megoldást találni.
Egyfajta megoldás a Teremjen Több Talaj program!
Az AGRO.bio Kft. 2014. január elsejétől induló 3T, azaz Teremjen Több Talaj elnevezésű országos programjának keretében a következő 6 évben – 2020-ig – legalább 500.000 hektár szántóföldön, kb. 10 millió m3 termőtalaj létrehozását tervezi megvalósítani. Elképzelésük szerint baktériumok milliárdjaival lassítani lehetne a talaj pusztulásának folyamatát, illetve a 60 éves periódust meg lehetne hosszabbítani.
A Vidékfejlesztési Minisztérium Mezőgazdasági Főosztályának vezető tanácsosa is beszámolt arról, hogy a Nemzeti Biodiverzitás Stratégia megvalósításának ideje egybeesik a 3T programmal. Ez a stratégia is a talajok megőrzésének fontosságára hívja fel a figyelmet, hiszen a talajban jelenlévő baktériumok az emberiség jövőjét és életben maradását jelenthetik.
Szerintünk érdemes a témával foglalkozni, ha titeket is érdekelnek további információ erről, nézzetek el az AGRO.bio Hungary Kft. oldalára!
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés