Szántóföldi öntözőgép bemutatót rendezett a Bauer Hungária Kft. a Győr-Moson-Sopron megyei Rajkán. Az egész napos program gyakorlati részében főként a kukorica és a repce öntözése szerepelt. Az előadásokon pedig, többek között, a mezőgazdasági vízgazdálkodási ágazat fejlesztése című vidékfejlesztési pályázatról, az aszály és a klímaváltozás kérdéseiről volt szó. A gazdák azt is megtudhatták, milyen öntözőgépek segítségével növelhetik a termésmennyiséget a földjeiken.

A rendezvényre az egész országból érkeztek gazdák, akik között volt olyan érdeklődő is, aki a Hajdúságból utazott Magyarország észak-nyugati csücskébe, hogy megtudja, milyen öntözési szempontokat érdemes megfontolnia ahhoz, hogy sikeresen termeljen.

Szántóföldi öntözőgép bemutatót rendezett a Bauer Hungária Kft. a Győr-Moson-Sopron megyei Rajkán

Tóth Éva, a Bauer Hungária Kft. ügyvezetője a Magro.hu megkeresésére elmondta, hogy a résztvevők nagy része a közeljövőben tervezi öntözőgépek vásárlását. Ezért volt különösen fontos a gyakorlati bemutató előtt Németh-Szecsei Tímea pályázatíró előadása, aki az öntözés pályázati lehetőségeiről beszélt, és felhívta a figyelmet rá, hogy a pályázatok beadásának végső határideje 2020. augusztus 3. Aki belevágna, annak ezt most kell megtennie, mert szüksége lesz egy évre ahhoz, hogy minden engedélyt beszerezzen. Ha valaki 2020 áprilisában öntözni szeretne, a kiválasztott gépet októberben kell megrendelni a gépszállítótól, hogy februárban leszállítsák neki. Ezért mindenképpen érdemes már most nyár végén cselekedni.

A Bauer Rainstar öntöződob működés közben Rajkán
Kapcsolódó: Bauer Rainstar – a sikertörténet, öntözés mobil csévélődobos öntözőgépekkel

A gyakorlati bemutató

A házigazda Rajkai Mezőgazdasági Termelő és Szolgáltató Szövetkezet földjein különböző típusú öntözőgépek működnek. Vannak mobil Bauer Rainstar öntöződobok, dízelaggregátok, Corner karos és normál Center berendezések, valamint lineárok is. Fontos tényező, hogy az öntözés kialakítása során minden területhez, valamint növényhez megtalálják a megfelelő technikát és szakembereket. A szántóföldi bemutatón a mobil gépek közül egy 125 mm átmérőjű és 450 m hosszú tömlővel szerelt öntöződobot néztek meg az érdeklődők. A gép 1 szórófejjel kb. 8 óra alatt öntöz be 6 hektár területet 15 mm vízborítással. A Corner karral szerelt Center öntözőgép 63,39 hektáron teszi ezt. Az alapgép hossza 396 méter, nyitott Corner karral 487, végszórófejjel összesen 516,3 méteres.

A Corner kar segítségével a szabálytalan területek is minimális területveszteséggel beöntözhetők. A géppel kijuttatható legkisebb csapadékmennyiség 6 mm.

A házigazda tapasztalatai azt mutatják, hogy jelen időjárási viszonyok között a kukorica fordulónként minimum 15-20 mm vizet igényel. Amennyiben szabályos tábláról van szó, a lineár berendezések az optimálisak. Erre jó példa az a 88 hektáros terület, ahol a tömlős vízbetáplálású, indukciós vezérlésű, 7 toronyból álló, 850 méteres Bauer Lineár üzemel.

A SmartRain öntözésvezérlési szoftver segítségével az öntözőgépek tevékenysége megjeleníthető a számítógép képernyőjén - itt a Corner karos öntözőgép hatásterülete látható

A gépek vezérlését és az öntözésirányítás lehetőségeit is bemutatták

A SmartRain öntözésvezérlési szoftver segítségével az öntözőgépek tevékenysége megjeleníthető a számítógép képernyőjén, és egy alkalmazással a mobileszközökön is. Az öntözési események naplózásával és az adatok elemzésével az öntözés gazdaságosabbá tehető, és bárhol van is a gazda, azonnal beavatkozhat a folyamatokba. A gyakorlati bemutatón a tabletről indították el a helyszínen lévő öntözőgépeket, és a képernyőn nyomon követhető volt, hogy melyik öntöz éppen, milyen régóta üzemel és mennyi vizet juttatott ki.

Cikkajánló: Hiába esik, mert megnyúlik a szezon és idén is öntözni kell

(x)

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás