Nem hétköznapi módon akadályozta meg a svéd egyetemi város, Lund vezetése, hogy a közparkban ünnepeljenek az emberek. Svédországban ugyanis a Walpurgis-éj egy jeles nap, amelyet általában tűzrakással és tánccal ünnepelnek országszerte. A város vezetősége pedig úgy határozott, hogy közel egy tonna csirketrágyát szór a központi park területére, hogy távol tartsa az ünnepelni vágyókat, ezzel is csökkentve a koronavírus terjedésének esélyét.

Az esemény április 30-án volt esedékes, Lund város vezetése azonban szerette volna megfékezni, hogy a város 30 ezer lakosa a park területén tömörüljön, mert az kiváló környezetet biztosított volna a koronavírus terjedésének, és így akár a város a vírus epicentrumává válhatna Svédországban. Ez a veszély főképp azért áll fenn, mert az Európai Unió többi országától eltérően Svédországban nem tiltásokkal igyekeznek fékezni a COVID-19 terjedését, hanem ajánlásokkal és tanácsokkal, a személyes felelősségvállalást részesítve előnyben – írja a The Guardian. Így csütörtök este többen is az ünneplés mellett döntöttek, és nem az ajánlások betartását helyezték előtérbe.

Az ünneplők ellen csirketrágyával védekeznek a park területén. (Fotó: Pixabay, Diego_torres)

Svédország több városában is arra kérték a lakókat, hogy ebben az évben hagyják el a már hagyományos ünneplést, és maradjanak otthon. És bár az ország vezetése megtiltotta az 50 fő fölötti létszámú, előre tervezett rendezvényeket, az április 30-i esemény más ebben a tekintetben, ugyanis a Walpurgis-éj „spontán partinak” számít, így a hatóság sem tehet semmit ellene.

A trágya kiszórása több szempontból is jó hatással lesz a parkra, illetve közvetve a városra is. A szerves trágya ugyanis a pázsit állapotát javítja, és bár a szag nem lesz a legjobb, éppen ez akadályozta meg az embereket, hogy csütörtök este kiüljenek beszélgetni és ünnepelni a park területére. Így pedig megelőzhetővé válik a vírus terjedése a városon belül. Gustav Lundblad, a városi tanács környezetvédelmi bizottságának elnökének elmondása szerint, valószínűleg, a kellemetlen szag nem csak a park határáig terjedt, hiszen csirketrágyáról van szó. A cél az volt, hogy az emberek ne gyűljenek össze a parkban, ezzel viszont sajnos együtt jár az is, hogy a város többi részén is érezhető volt a trágya szaga.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás