Szakirányú precíziós agrárgazdálkodási továbbképzés indul a Szegedi Egyetemen
Megállíthatatlanul terjed az agrár-digitalizáció. A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara szerint 10 éven belül a piaci viszonyok között működő mezőgazdasági vállalkozások többségében adatalapú, tudásvezérelt precíziós gazdálkodást folytatnak majd. Az iskola azoknak kíván segíteni, akik tudatos alakítói akarnak lenni ennek a folyamatnak. Képzésükben a fő hangsúlyt a drónos monitoringra helyezik, ami várhatóan a leggyorsabb fejlődés előtt áll a precíziós mezőgazdaságon belül.
A jelentkezés feltételeiről így ír a Szegedi Egyetem:
1.) Agrár szakterületen szerzett BSc, MSc, főiskolai vagy egyetemi diploma. Ebben az esetben precíziós agrárgazdálkodási szakmérnök megnevezésű diplomát kap a végzett hallgató.
2.) Műszaki és természettudományi szakterületen szerzett BSc, MSc, főiskolai vagy egyetemi diploma. Ebben az esetben precíziós agrárgazdálkodási szakember megnevezésű diplomát kap a végzett hallgató.
Hirdetés
A képzés helyszíne: SZTE Mezőgazdasági Kar, Hódmezővásárhely, Andrássy út 15.
A precíziós agrárgazdálkodási továbbképzés jelentkezési határideje 2019. augusztus 23.
A jelentkezési lap az intézmény Továbbképzési Osztályán személyesen kérhető, illetve innen letölthető. A jelentkezéshez mellékelni kell a felsőfokú végzettséget igazoló oklevél másolatát. A képzés levelező rendszerű, a tanulmányi idő 3 félév péntek-szombati, vagy csütörtök-péntek-szombati konzultációkkal. A képzés önköltséges, amire részletfizetési lehetőséget biztosítanak A költségtérítési díj 200 ezer forint félévenként. Néhány fontos kérdés és válasz a képzéssel kapcsolatban letölthető innen, a szak részletes tanterve pedig itt érhető el. A továbbképzéssel kapcsolatban bővebb felvilágosítást az SZTE Mezőgazdasági Kar Továbbképzési Osztály és Szaktanácsadási Központja nyújt az érdeklődőknek.
Cikkajánló: Világsiker lehet a Szegedi Egyetem új baktériumtörzse a biogazdálkodásban
Biogazdálkodásban hasznosítható, új baktériumtörzset találtak a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói. A szabadalommal védett baktériumtörzs hamarosan a gyakorlatban kerül bevetésre; az USA egyik legnagyobb biokontroll készítményeket forgalmazó cége hasznosítja új termék előállításához. A zöldségtermesztésben különösen nagy károkat okozó baktériumok és gombák ellen használható új baktériumtörzset találtak a Szegedi Tudományegyetem kutatói. A Bacillus mojavensis jelentős mennyiségben termel olyan peptid-antibiotikumot, amely a zöldségfélék gyökérzetében előforduló baktériumok és gombák ellen nyújt védelmet. Egyben növeli a növény általános ellenálló-képességét.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Értelmezzük és értékeljük ki a talajvizsgálati eredményeket
Szakmai szempontból a bővített talajvizsgálat elvégzése lenne indokolt minden területen, hiszen a mikroelemek nem megfelelő mennyisége is jelentős, akár tonnában is kifejezhető hozamcsökkenést, elmaradt jövedelmet okozhat.
Digitális megoldások gazdálkodóknak és kereskedőknek: fedezze fel a Magro.hu előnyeit!
A mezőgazdaság nem csupán egy ágazat – ez a jövőnk és megélhetésünk alapja. Napjainkban azonban olyan kihívásokkal nézünk szembe, mint az extrém időjárás, a kiszámíthatatlanul változó piacok és a csökkenő értékesítési lehetőségek. Ilyen körülmények között a digitalizáció és az innovatív megoldások kulcsszerepet játszanak abban, hogy alkalmazkodjunk és még sikeresebbek legyünk.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 400 hirdetés 93 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés