Két támogatás is megjelent az elmúlt időszakban, melyek a mező- és erdőgazdasági szaktanácsadáshoz kapcsolódnak. Mindkét esetben komoly összegre lehet pályázni, a benyújtási időszak azonban még odébb van.

Komoly támogatás nyerhető el mezőgazdasági, erdőgazdálkodási és élelmiszer-feldolgozáshoz kapcsolódó egyéni és csoportos szaktanácsadás lebonyolítására. A támogatás célja, hogy általa elősegítsék a hatékony tudásátadást és az innováció térhódítását. Továbbá a Vidékfejlesztési Programban érintett célcsoportok gazdasági versenyképességének növelése is cél, figyelembe véve a fenntarthatóság, környezet-, és klímavédelem, valamint az erőforráshatékonyság követelményeit is.

A felhívás meghirdetésekor összesen 13,91 milliárd forintos keretösszeg állt rendelkezésre a fent említett célok megvalósításának támogatására. Várhatóan ebből az összegből mintegy 90 kérelmet tudnak támogatni a pályázatot kiírók.

Szaktanácsadásra és szaktanácsadó képzésre is komoly támogatás jár
 

A támogatási kérelmek benyújtására 2017. július 1-től 2017. december 29-ig van lehetőség. Az első szakaszt július 31-én zárják le, ezt követően bírálják el a határnapig beadott pályázatokat.

További részletekről IDE kattintva olvashat bővebben!

A másik megjelent felhívás a szaktanácsadók továbbképzését segíti némi pénzügyi támogatással. Ennek oka, hogy egy uniós rendelet szerint minden tagállamnak biztosítania kell, hogy a mezőgazdasági tanácsadó rendszerben dolgozó tanácsadók megfelelő képesítéssel rendelkezzenek és rendszeres képzésben részesüljenek.

A tanácsadók továbbképzésének célja, hogy a szaktanácsadási szolgáltatás magas színvonalának, a szaktanácsadók szakmai felkészültségének, továbbá folyamatos tudásbővítésének biztosítása. A továbbképzés elősegíti a tanácsadást igénybe vevők tudásszintjének emelését és az átadott ismeretek gyakorlati hasznosulását.

A támogatásra összesen 0,19 milliárd forintnyi keretösszeg áll rendelkezésre. Kikötés azonban, hogy 3 éves ciklusonként maximum 200.000 eurónak megfelelő forintösszegű támogatás nyújtható.

A támogatási kérelmek benyújtására 2017. május 2-től 2017. november 30-ig van lehetőség. A beadási időszak első szakasza június másodikán zárul.

Bővebb információkat IDE kattintva olvashat a támogatásról!

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás