A talajkondicionálás esetén azzal a céllal avatkoznak be a talajállapotba, hogy javítsák a talaj fizikai, illetve biológiai állapotát, valamint annak tápanyag-szolgáltató képességét. A szerves trágya kijuttatásán kívül terjedőben vannak az újabb talajkondicionálási megoldások, mint a baktériumtrágyázás. Amivel sokkal jobb lehet a szárbontás. A trágyában jelenlévő szerves tápanyagok és mikroorganizmusok évszázadok javítják a talajt - írja cikkében az Agro Napló. A jelentősen lecsökkent állatállomány következtében sokkal kevesebb a szerves trágya, a nehézkes és sokszor költséges kijuttatás pedig újabb talajkondicionálási megoldásokat szült. Ezek közül a legelterjedtebb a baktériumtrágyázás.
Segítik a szárbontás folyamatát a baktériumtrágyák
Többféle célra lehet használni a baktériumtrágyákat: célzott tápanyag-feltárásra (nitrogén-megkötés, foszfor-, vagy kálium-mobilizáció), illetve szárbontásra.
A növényi maradványok (gyökér és szár) nagy mennyiségű biomasszát alkotnak, kedvező feltételek esetén pedig feltáródnak a benne lévő tápelemek. Ezzel felvehetővé válnak a következő növényi kultúra számára.
Miért van szükség baktériumtrágya használatára?
Az intenzív növénytermesztés előtti időkben a mikroorganizmusok száma és fajgazdagsága optimális volt. A talajban élő őshonos baktériumok mennyisége és változatossága azonban a szűk vetésforgó, a felhasznált kemikáliák és műtrágya használat következtében folyamatosan csökken. Ezért az adott hatásért felelős mikroorganizmusok felszaporodását kell elősegíteni. Az adott faj, vagy törzs egyedszámát talajoltással lehet növelni.
Mi a jó választás?
A Malagrow Kft. kínálatában megtalálható Cell’Buster egy szilárd, por állagú baktériumkészítmény. A termékben tokozott állapotban találhatóak meg a baktériumok és a készítmény tartalmazza a felszaporodásukhoz szükséges tápanyagokat is. Ez egy instant baktériumtrágya, ami inaktív állapotban van egészen addig, amíg a talajba kerül. Szilárd halmazállapota miatt az eltarthatósága eléri az egy évet, jelentős mértékben növelve ezzel az eltarthatóságot. A Cell’Buster így nem igényel plusz gépesítést, és bármilyen technológiába könnyedén beilleszthető. A termék kétféle Lactobacillus törzset tartalmaz, melyeket a kecskék emésztőrendszeréből választottak ki. Az egyik a szárazabb, levegősebb körülményeket kedveli, a másik pedig a nedvesebb, levegőtlenebb körülmények között fejti ki hatását. A két törzs cellulóz és hemicellulóz bontásra egyaránt alkalmas. A termék széles talajhőmérsékleti tartományban (10-50°C) és tág pH értékek között (pH 5,5-7) használható. Ráadásul a Lactobaccillus-ok tejsavtermelésének köszönhetően kedvező mellékhatásként a Fusarium és egyéb gombabetegségek gyérítését is eredményezheti.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Marihuánától beállt sertések húsát szolgálják fel luxus éttermekben

2024.07.07.

A sertéseknek adott indiai kender pozitív hatással van a hangulatukra és növeli a testtömeg-gyarapodást. Emellett húsuknak kiváló íze van. Mennyi igaz ebből? Áttekintjük a gazdák beszámolóit és a tudományos kutatásokat.

Tükrök, zene és kefék: Mi nyugtatja leginkább a teheneket?

2024.07.07.

Különböző környezetgazdagítási módszerekkel foglalkozunk. Melyik a leghatékonyabb? Country zene, hangoskönyvek, tükrök, képek vagy kefék és vakarózók?

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás