Széna és szalma nélküli Európa: akár 40 ezer forintba is kerülhet egy tonna gabonaszár
Hirdetés
Persze nem éheznek a marhák, de nem is nőnek úgy, ahogy kellene. Friss fű nélkül biztosan nem lesz nyereségünk a tartásukon.
David Barton szarvasmarha-tartó
A német és a dán helyzet is kritikus
Németországban 1881 óta nem tapasztak júliusban ilyen hőséget és szárazságot. Már olyan régiók is vannak, ahol a szalmáért többet fizetnek, mint a gabonaszemekért. A learatott gabona szára jelentősen rövidebb lett, így a szalmamennyiség 20-40 százalékkal kevesebb most az ország északi tartományaiban. Így például Schleswig-Holsteinben, a holstein marha hazájában is. Nincs elég gabonaszárunk sem takarmánynak, sem alomnak, a szalma ára tavalyihoz képest megduplázódott - állítja egy ottani gazdálkodó. Dániában ugyancsak a normál szalmamennyiség felével lehet számolni. Emiatt az eladók 120-150 eurót (38-48 ezer forintot) kérnek egy tonna szalmáért, ami a tavalyi ár kétszerese - számol be róla az Agrárszektor.Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés