A végeredmény tekintetében mindegy, hogy szálkás vagy tar-e egy búzafajta. Gyakorlatilag sem a termésösszetevőkre, sem a beltartalomra nincs semmilyen hatása a szálkásságnak. A végeredmény elérése érdekében azonban bizonyos vidékeken kénytelenek vagyunk a szálkás fajtákat használni, mert csak ezzel tudunk védekezni a jelentős vadkár ellen. Lássuk, hogy mit tud kínálni az Agromag azoknak, akik ilyen praktikus szempontok miatt nem tudnak a tar búzák igen népes csoportjából választani.

IS Laudis

Az IS Laudis a javító minőségre is képes búzafajták közül az egyik legnagyobb termőképességű. Szálkás fajta, közepesen vagy erősen bokrosodik, ezért a vetésidőre kevésbé érzékeny. Alacsony csíraszámmal vethető. Levélbetegségekkel szemben kitűnő ellenállóságot mutat, sárgarozsdára szinte tökéletes a rezisztenciája. Kalászbetegségekre is az átlagnál kevésbé fogékony. 2020-ban azon kevés fajtákhoz tartozott, amelyek ebben az évben is képesek voltak a javító minőségre: Telekgerendáson nagyüzemi körülmények között 15,2%-os fehérjetartalom mellett 32,8%.os sikértartalmat mértünk. Sütőipari minősége: A2–A1, alveográfos W értéke, és Zeleny-indexe szintén magas. Esésszáma: 335–420, melyet elég stabilan megőriz. Javasolt vetési norma: 390–440 csíra/m2 (EMT: 42–45 g).

Szépen telt Laudis kalászok

Antille

Az Antille jó bokrosodási képességgel rendelkező, alacsony, jó szárszilárdságú szálkás búzafajta. Tetszetős kinézetű növény, az érett búzaszem színe borostyánsárga, keménysége közepes. Kiemelkedő ellenállóságot mutat a lisztharmat, a vörösrozsda és a szeptória ellen. Jól ellenáll a sárgarozsdának. A 2018-ban beállított kísérletek átlagában 6,21 t/ha termésszinttel zárta a szezont. Jánoshalmán 5 fajtatulajdonos 35 búzafajtáját felsoroltató bemutató sorban a 2. legnagyobb termést érte el 8,53 t/ha hozammal. 2019-ben Kiskunlacházán 8,46 t/ha-os termésátlaggal az Agromag Kft. portfóliójában lévő legnagyobb terméspotenciállal rendelkező fajtákat is túlszárnyalta. 2020-ban nagyüzemi körülmények között az átlagtermése 9,17 t/ha volt Gerendáson. Alveográfos értéke W: 160–220, P/L: 0,5–0,7. Hektoliter súlya 79–81 kg. Javasolt vetési norma: 400-450 csíra/m2 (EMT: 40-42 g).

Kimagasló termésre képes intenzív búza az Antille

NS Obala

Az NS Obala korai érésű, 90–100 cm szármagasságú, ideális szárszilárdságú, jó ellenálló képességű és alkalmazkodóképességű szálkás búza. Megfelelő télállóságának és szárazságtűrésének köszönhetően jó a termésbiztonsága. Kitűnő a betegség-ellenálló képessége, különös tekintettel a lisztharmatra. Mind terméseredményben, mind beltartalmi értékek tekintetében nagyon jól reagál az intenzív körülmények között folytatott, kiegyensúlyozott tápanyagellátásra.

AZ NS Obala-nak kitűnő a betegség-ellenálló képessége, különös tekintettel a lisztharmatra

NS 40S

Az NS 40S az egyik legnagyobb termőképességű szálkás búza talajtól és évjárattól függetlenül, több évben volt már 10 t/ha feletti eredménye is. Gombabetegségekkel szemben közepes ellenállóságot mutat. Sikértartalma és sikérminősége általában közepes, de hosszú érési időszak esetén képes jobb minőségi paramétereket produkálni. 2020-ban Szentlászlón 100 ha átlagában 8,1 tonnát termett hektáronként 30%-os sikértartalommal.

Az NS 40S az egyik legnagyobb termőképességű szálkás búza

Antigua

Az Antigua kiemelkedő terméspotenciállal és jó bokrosodó képességgel rendelkező korai szálkás búzafajta. Jó a télállósága, közepes magasságú, kiváló szárszilárdságú. Nagy, produktív kalászait kiemelkedő ezermagtömegű búzaszemek töltik ki, magkeménysége közepes. 2019- ben az Agromag Kft. kisparcellás kísérletében nagyszerűen szerepelt, a kísérleti helyek átlagában 7,95 tonnás termésátlaggal a 3. helyen végzett. Jászboldogházán 7,63 tonnás termésátlaggal, a kísérleti átlagot 1,2 tonnával túlszárnyalva a legjobban szereplő fajta lett a jelenlegi portfólióból. Hektoliter súlya 79–81 kg. Javasolt vetési norma: 400-450 csíra/m2 (EMT: 46–49 g).

Amennyiben valamelyik fajtánk felkeltette érdeklődését, keresse területi képviselőinket vagy írjon nekünk, hogy a legmegfelelőbb fajtát tudjuk Önnek ajánlani.

(x)

További híreink

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás