Szigorodott a jogszabály: már minden, 30 hektár alatti halastavat be kell jelenteni
Kapacitástól függetlenül regisztrálniuk kell az állattartóknak minden halastóval rendelkező haltartó tenyészetet a vonatkozó jogszabály módosulása miatt. Korábban ez a kötelezettség csak a 30 hektár tófelület feletti halgazdaságokra vonatkozott. A halastó bejelentési kötelezettség egyszerűen, néhány lépésben teljesíthető a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Ügyfélprofil Rendszerén (ÜPR) keresztül.
A Nébih közölte, hogy a 119/2007. (X. 18.) FVM rendelet 2018 decemberében hatályba lépett módosítása értelmében minden halastóval rendelkező, élelmiszerlánc-felügyelet alá tartozó haltermelőnek be kell jelentenie tenyészetét, illetve haltartását a Tenyészet Információs Rendszerbe (TIR). Korábban ez a kötelezettség csak a 30 hektár tófelület feletti halgazdaságokra vonatkozott.
A haltartás továbbra is bejelenthető hagyományos módon a megyei kormányhivatalok járási vagy megyei ügyfélszolgálatán. A bejelentési kötelezettség viszont már elektronikus úton, a Nébih Ügyfélprofil Rendszerén (ÜPR) keresztül is teljesíthető, amennyiben az adatot szolgáltató haltartó rendelkezik Ügyfélkapu-regisztrációval. (Itt olvasható további információ az Ügyfélkapuról és a regisztráció feltételeiről.
A tenyészetkóddal már rendelkező állattartók a „2153-as Tartási hely és tartás módosító lap” kitöltésével jelenthetik be haltartásukat, a fentiekben leírt módokon.
Hirdetés
A NÉBIH ENAR Ügyfélszolgálata az alábbi elérhetőségeken nyújt segítséget a halastó regisztrációt érintő kérdésekkel kapcsolatban:
Postázási cím: NÉBIH-ENAR, 1537 Budapest, Pf. 397.
Központi telefonszám: 06-1-336-9050
E-mail: enarufsz@nebih.gov.hu
Weboldal: https://portal.nebih.gov.hu/enar
A Nébih ÜPR nem csak a tenyészet-bejelentést teszi lehetővé az állattartóknak, de az e-ügyintézés számos egyéb előnyét kínálja nekik. A hivatal informatikai fejlesztéseinek köszönhetően, egyre bővül azon élelmiszerlánc-felügyelettel kapcsolatos ügyek száma, amelyek gyorsan és hatékonyan intézhetőek az ÜPR-ben. A vonatkozó 119/2007. (X.18.) FVM rendelet a tartási helyek, a tenyészetek és az ezekkel kapcsolatos egyes adatok országos nyilvántartási rendszeréről ezen a hivatkozáson érhető el.
Fejleszteni kell a magyar haltenyészetek technológiai szintjén
Korábban írtunk arról, hogy az Európai Uniónak és Magyarországnak is alkalmazkodnia kell a haltenyésztés új kihívásaihoz. A magyarországi haltenyésztés fejlesztése a gazdasági hasznon túl jelentős ökológiai előnyökkel is járna. Ez viszont csak a legkorszerűbb technológiákkal, intenzív üzemi termeléssel és képzett szakemberekkel lehetséges. A magyar haltenyészetek versenyképessége a tét.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés