A komplex Huminisz technológia alkalmazásával a szőlő lombozata tovább marad aktív, megszűnnek a relatív tápanyaghiányok, hatékonyabb lesz a növényvédelmi kezelés és a vesszőbeérés folyamata is sikeresen végbemegy.

  • A talajban fellépő ionantagonizmus miatti tápanyagfelvételi problémák gyorsan és hatékonyan kezelhetők (pl. a magnézium felvételének akadálya a kálium túlsúly vagy meszes talajon vashiány okozta klorózis megelőzése, illetve kezelése). Megfelelő tápanyagegyensúly kialakítása (makro-, mikro-, és mezoelemek (pl. N/K, a K/Ca, a K/Mg arányok).
  • Nagyobb bogyóátmérő és fürttömeg érhető el, így nő a termésmennyiség (3-4x Kondisol kezelés hatására akár +5-10 % hozamnövekedés realizálható).
  • A minőségi mutatók jelentősen javulnak. Optimálisabb a cukor/sav arány. Magasabb cukormentes szárazanyag-tartalmú termés. Kékszőlő fajtáknál több színanyag képződik.
  • Magasabb SPAD értékek mérhetőek.
  • Új telepítéseknél áztatásos technológia alkalmazásával jobb gyökeresedést, erőteljesebb gyökérzetet, jobb eredést, illetve egyenletesebb állományt eredményeznek a kezelések.
  • A kezelt állományok korábban termőre fordulnak, valamint a termő állomány tovább megőrzi a produktív képességét.
  • A kezelések hatására a levelek hosszabb ideig maradnak aktívak, elősegítve az érési folyamatot. A vesszőérés kezdetén végzett permetezés elősegíti a vesszőbeérést, csökkenti a fagykárosodás mértékét. Kedvezőbb lesz a fa-bél aránya.
  • A növény kondíciója javul, ezért fokozódik a betegségekkel szembeni ellenállóképesség. Gombaölőszerekkel történő együttes kijuttatás esetén azok hatékonysága növekedhet (+10-30%).
  • A csemegeszőlőnél javul a pultontarthatóság.
  • A fürtkocsánybénulás jelentősen csökkenthető vagy teljesen visszaszorítható. Az ESCA-val fertőzött területeken pedig rendszeres alkalmazása gyors és hatékony módszer lehet a tünetek kezelésében és megjelenésének megelőzésében. (különösen fiatal állományok esetében).
  • A leromlott állományoknál, illetve erőteljes környezeti stressz kezelésre (fagykár, jégverés).
  • A termékek alacsony EC-jüek, így a perzselés elkerülhető használatukkal.

*Az oltványok telepítése előtt javasoljuk 6-8 órán keresztül 1%-os KONDISOL oldatban áztatni, illetve a telepítést követően KONDISOLLAL kezelni.

Fontosnak tartjuk, hogy a biotermesztésben is felhasználható termékeket gyártsunk és forgalmaz-zunk. A Solvitis Bór Extra, BórMo, Polifém, Cu, Fe, Zn, Mg, Ca, Mikrokomplex az EU-Bio rendelet előírásainak megfelelnek. A KONDISOL termékünket a „Bio-Suisse termelők” is használják.

Szőlőtechnológiánk további részleteivel és az eredményekkel kapcsolatban, kérem keresse területi képviselőinket, lapozza honlapunkat!

A táblázatokban és technológiai ajánlásokban a termékek ajánlott dózisaként a kezelésenkénti minimálisan javasolt mennyiségeket adtuk meg. További, a felhasználással kapcsolatos információkért keresse területi kollégáinkat bizalommal!

Új telepítéseknél a 6-8 órán keresztüli 1%-os KONDISOL oldatban való áztatással jobb gyökeresedés, erőteljesebb gyökérzet, jobb eredés, illetve egyenletesebb állomány érhető el.

Áztatásos technológia hatása a szőlő gyökerére

Huminisz technológia hatása a különböző szőlő fajtákra, Móri Borvidék, Zalai Borvidék, Badacsonyi Borvidék, 2017

A Nemesgulácson beállított demonstrációs kísérlet kitűnően szemlélteti, hogy a komplex Huminisz technológia alkalmazásával a szőlő lombozata tovább marad aktív, megszűnnek a relatív tápanyaghiányok, hatékonyabb lesz a növényvédelmi kezelés és a vesszőbeérés folyamata is sikeresen végbemegy.

Huminisz-technológiával kezelt és kezeletlen állomány a vegetáció végén Papp és Társa Kft., Nemesgulács, 2018. október
Fent: Huminisz-technológia (4 kezelés)
Lent: Kezeletlen kontroll
Magnézium hiány kezelése Tokaj-Hegyalján Huminisz technológiával, 2012
Fent: Kezeletlen kontroll
Lent: 2x Kondisol 5 l/ha + Solvitis Mg 1 l/ha
Magnézium hiány kezelése, Ravazd, 2013 július
Fent: Kezelt kontroll
Lent: 4x Kondisol 4 l/ha + Solvitis Mg 1 l/ha
Vashiány kezelése Móri Borvidék, 2015
Fent: Vashiány tünetei kezelés előtt
Lent: Kezelés után, 2x Kondisol 5l/ha + Solvitis Fe 2l/ha
Vashiány kezelése Szigetcsép, 2018
Fent: Kezelés előtt
Lent: 1. kezelést követően: Kondisol 5l/ha + Solvitis Fe 2l/ha
Jégverés kezelése Egerben, 2018 május eleje Huminisz technológiával
Fent: Kezelt kontroll
Lent: 1. kezelést követően: Kondisol 5l/ha + Solvitis Fe 2l/ha
Bal oldalon: Huminisz technológia
Jobb oldalon: Kezeletlen kontroll

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás