A komplex Huminisz technológia alkalmazásával a szőlő lombozata tovább marad aktív, megszűnnek a relatív tápanyaghiányok, hatékonyabb lesz a növényvédelmi kezelés és a vesszőbeérés folyamata is sikeresen végbemegy.

  • A talajban fellépő ionantagonizmus miatti tápanyagfelvételi problémák gyorsan és hatékonyan kezelhetők (pl. a magnézium felvételének akadálya a kálium túlsúly vagy meszes talajon vashiány okozta klorózis megelőzése, illetve kezelése). Megfelelő tápanyagegyensúly kialakítása (makro-, mikro-, és mezoelemek (pl. N/K, a K/Ca, a K/Mg arányok).
  • Nagyobb bogyóátmérő és fürttömeg érhető el, így nő a termésmennyiség (3-4x Kondisol kezelés hatására akár +5-10 % hozamnövekedés realizálható).
  • A minőségi mutatók jelentősen javulnak. Optimálisabb a cukor/sav arány. Magasabb cukormentes szárazanyag-tartalmú termés. Kékszőlő fajtáknál több színanyag képződik.
  • Magasabb SPAD értékek mérhetőek.
  • Új telepítéseknél áztatásos technológia alkalmazásával jobb gyökeresedést, erőteljesebb gyökérzetet, jobb eredést, illetve egyenletesebb állományt eredményeznek a kezelések.
  • A kezelt állományok korábban termőre fordulnak, valamint a termő állomány tovább megőrzi a produktív képességét.
  • A kezelések hatására a levelek hosszabb ideig maradnak aktívak, elősegítve az érési folyamatot. A vesszőérés kezdetén végzett permetezés elősegíti a vesszőbeérést, csökkenti a fagykárosodás mértékét. Kedvezőbb lesz a fa-bél aránya.
  • A növény kondíciója javul, ezért fokozódik a betegségekkel szembeni ellenállóképesség. Gombaölőszerekkel történő együttes kijuttatás esetén azok hatékonysága növekedhet (+10-30%).
  • A csemegeszőlőnél javul a pultontarthatóság.
  • A fürtkocsánybénulás jelentősen csökkenthető vagy teljesen visszaszorítható. Az ESCA-val fertőzött területeken pedig rendszeres alkalmazása gyors és hatékony módszer lehet a tünetek kezelésében és megjelenésének megelőzésében. (különösen fiatal állományok esetében).
  • A leromlott állományoknál, illetve erőteljes környezeti stressz kezelésre (fagykár, jégverés).
  • A termékek alacsony EC-jüek, így a perzselés elkerülhető használatukkal.

*Az oltványok telepítése előtt javasoljuk 6-8 órán keresztül 1%-os KONDISOL oldatban áztatni, illetve a telepítést követően KONDISOLLAL kezelni.

Fontosnak tartjuk, hogy a biotermesztésben is felhasználható termékeket gyártsunk és forgalmaz-zunk. A Solvitis Bór Extra, BórMo, Polifém, Cu, Fe, Zn, Mg, Ca, Mikrokomplex az EU-Bio rendelet előírásainak megfelelnek. A KONDISOL termékünket a „Bio-Suisse termelők” is használják.

Szőlőtechnológiánk további részleteivel és az eredményekkel kapcsolatban, kérem keresse területi képviselőinket, lapozza honlapunkat!

A táblázatokban és technológiai ajánlásokban a termékek ajánlott dózisaként a kezelésenkénti minimálisan javasolt mennyiségeket adtuk meg. További, a felhasználással kapcsolatos információkért keresse területi kollégáinkat bizalommal!

Új telepítéseknél a 6-8 órán keresztüli 1%-os KONDISOL oldatban való áztatással jobb gyökeresedés, erőteljesebb gyökérzet, jobb eredés, illetve egyenletesebb állomány érhető el.

Áztatásos technológia hatása a szőlő gyökerére

Huminisz technológia hatása a különböző szőlő fajtákra, Móri Borvidék, Zalai Borvidék, Badacsonyi Borvidék, 2017

A Nemesgulácson beállított demonstrációs kísérlet kitűnően szemlélteti, hogy a komplex Huminisz technológia alkalmazásával a szőlő lombozata tovább marad aktív, megszűnnek a relatív tápanyaghiányok, hatékonyabb lesz a növényvédelmi kezelés és a vesszőbeérés folyamata is sikeresen végbemegy.

Huminisz-technológiával kezelt és kezeletlen állomány a vegetáció végén Papp és Társa Kft., Nemesgulács, 2018. október
Fent: Huminisz-technológia (4 kezelés)
Lent: Kezeletlen kontroll
Magnézium hiány kezelése Tokaj-Hegyalján Huminisz technológiával, 2012
Fent: Kezeletlen kontroll
Lent: 2x Kondisol 5 l/ha + Solvitis Mg 1 l/ha
Magnézium hiány kezelése, Ravazd, 2013 július
Fent: Kezelt kontroll
Lent: 4x Kondisol 4 l/ha + Solvitis Mg 1 l/ha
Vashiány kezelése Móri Borvidék, 2015
Fent: Vashiány tünetei kezelés előtt
Lent: Kezelés után, 2x Kondisol 5l/ha + Solvitis Fe 2l/ha
Vashiány kezelése Szigetcsép, 2018
Fent: Kezelés előtt
Lent: 1. kezelést követően: Kondisol 5l/ha + Solvitis Fe 2l/ha
Jégverés kezelése Egerben, 2018 május eleje Huminisz technológiával
Fent: Kezelt kontroll
Lent: 1. kezelést követően: Kondisol 5l/ha + Solvitis Fe 2l/ha
Bal oldalon: Huminisz technológia
Jobb oldalon: Kezeletlen kontroll

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Kemény mínuszok és havazás lesz ma

2024.11.21.

Csütörtökön változóan felhős, napos idő várható, de estére délnyugatról vastag felhőzet érkezik, és nyugaton havas eső, havazás alakulhat ki, erős, néhol viharos széllel.

Van válasz a veszteséges tejtermelésre: Szilágyi Szabina mesélt a Bociország Sajtműhely munkájáról

2024.11.21.

A szarvasmarhatartás korántsem egyszerű feladat, amit Szilágyi Szabina gyakorló gazdálkodó alapos gazdasági számításokkal támasztott alá.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás