Élj úgy, mintha holnap meghalnál – gazdálkodj úgy, mintha örökké élnél - így zárta előadását az ausztrál Tom Robinson a 2018-as Talajegészség Konferencián. A rendezvény előadói azt mutatták be, hogyan álltak át a talajmegújító gazdálkodásra és milyen kihívásokkal szembesültek ezalatt. A résztvevők arra is választ kaptak, hogyan tudnak hasznot termelni az ausztrál gazdák úgy, hogy alig kapnak támogatást a megművelt területeikre. Az Agro Napló írt arról, hogy második alkalommal rendezték meg a Talajegészség Konferenciát, amelynek célja, hogy a gazdálkodókat gyakorlati, kézzelfogható, a saját földjeiken azonnal alkalmazható fogásokkal ismertesse meg. Az előadások kifejezetten az átállási periódusra összpontosítottak. A termelők pedig bemutatták gazdaságuk, talajaik és gondolkodásuk megváltozását a talaj forgatásának elhagyása után.
A 2. Talajegészség Konferencia látogatói a talajmegújító gazdálkodásra való áttérés nehézségeit és feladatait ismerhették meg - képünk illusztráció
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=mfTbACewvAw[/embedyt] Dale Strickler az Egyesült Államokban, Kansas-ban gazdálkodik, területei 450-550 mm csapadékot kapnak évente. Szerinte kulcsfontosságú, hogy amikor esik, akkor minél több vizet tudjanak befogadni a talajok, hiszen így lesznek igazán ellenállóak az aszállyal szemben. Ebben a giliszták és a talajlakó élőlények vannak a segítségünkre, nekik pedig folyamatos élőhelyre és táplálékra van szükségük, amit a takarónövények biztosítanak azokban az időkben, amikor nincs főnövény a területünkön. [embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=3XdukyKyGc4[/embedyt]
Támogatás nélkül is lehet profitot termelni
Az ausztrál gazda, Tom Robinson 1600 hektárt művel 350-450 mm éves csapadékellátottság mellett. A munkákban vele együtt összesen 4 ember vesz részt, és a magyarhoz hasonló támogatási rendszert nem is ismerik, mert Ausztráliában a gazdák mindössze a gázolaj jövedéki adójából kapnak valamicske visszatérítést. A munkaszervezés, a nyereségesség és a talajok javítása érdekében sosem forgatnak, vetéshez is tárcsás vetőgépet használnak. Ennek köszönhetően a csekély mennyiségű csapadék ellenére is képesek profitálni a repce, búza, csicseriborsó és len termesztéséből. [embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=P02EUOk8t94[/embedyt]

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

A magyar földeken is fontos a vadriasztó lánc használata

2024.07.04.

A magyar földeken is fontos a vadriasztó lánc használata, érdemes figyelni a szabályokra és a környezetre.

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás