Ismét a Nébih egy nagy fogásáról írunk. Ezúttal mintegy 3 millió forint értékű növényvédő- és talajfertőtlenítő szer megsemmisítését rendelte el a hatóság különböző okokból. Amennyiben Ön is vásárolt ilyen szereket mostanság, jobb, ha vigyáz a használatukkal.

Újabb nyomon követhetőséggel kapcsolatos hibákat tárt fel a Nébih. Most több mint 1800 kg engedélyköteles, de jogszabályt sértő, nem nyomon követhető árut foglaltak le az ellenőrök.

A nagy fogással záruló razziát egy szegedi üzletben végezték. A gazdabolt melletti – a boltot üzemeltető gazdasági társaság tulajdonában lévő – családi ház nappalijában mintegy 2 tonna (!) növényvédő szert tároltak nem megfelelő körülmények között. A 314 tétel fellelt termékből – amely mintegy 1964 kg-ot nyomott800 kg felhasználhatósági ideje lejárt, további 40 kg terméken pedig csak szerb címke szerepelt. További 45 kg szerb feliratozású termék hazánkban nem ellenőrzött talajfertőtlenítőt tartalmazott.

A kétes eredetű talajfertőtlenítő szerek akár toxikusak is lehetnek, mérgezést is okozhatnak a felhasználóknál
 

A Nébih szakemberei azonnali hatállyal elrendelték a nem megfelelő termékek hatósági zár alá vonását. A majdnem 2000 kg-nyi engedéllyel nem rendelkező, lejárt, valamint ismeretlen forrásból származó (nem nyomon követhető) engedélyköteles, növényvédő-, illetve talajfertőtlenítő szer kapcsán az előírt megsemmisítési kötelezettségnekhatósági felügyelet mellett – június első hetében tettek eleget az érintettek – írja a portal.nebih.gov.hu.

Azért fontos megsemmisíteni az illegális, vagy éppen ismeretlen forrásból származó szereket, mert ezek használata komoly kockázatokkal jár. Ezek egészségügyi hatását nem vizsgálták, toxikusak is lehetnek, így a felhasználókra káros egészségügyi hatással lehetnek. Alkalmazásukkal a termés károsodhat, vagy akár meg is semmisülhet. A környezetből bekerülhetnek az élelmiszerláncba is, így veszélyeztethetik a fogyasztók egészségét is.

Megosztás

További híreink

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás