Támogatás trágyatárolók létesítésére
A napokban kiadott közlemény szerint újabb támogatásra pályázhatnak hazánk gazdái. Ezúttal az állattenyésztők élvezhetik a támogatást, melyet trágyatárolók építésére használhatnak fel. A támogatás célja, hogy az állattartó telepek megfeleljenek a trágyaelhelyezéssel kapcsolatos elvárásoknak.
A pályázat keretében azok az állattartók részesülhetnek támogatásban, akik nem tudták elkészíteni a trágyatárolóikat a törvényileg meghatározott határidőig. A támogatásra összesen 5,6 milliárd forintos keretösszeg áll rendelkezésre. Fontos megjegyezni, hogy a források 80 százalékát a legfeljebb 1.275.000 euró STÉ üzemmérettel rendelkező gazdaságok kaphatják meg. Az előzetes számítások szerint körülbelül 250 darab pályázat között fog eloszlani a támogatásra szánt összeg.
Támogatás a következő állatok tartása esetén igényelhető:
Hirdetés
- szarvasmarha és bivaly,
- ló, szamár, öszvér,
- sertés,
- juh, kecske,
- baromfi,
- nyúl.
További kritériuma a pályázat elnyerésének, hogy a telepen képződő trágya megfelelően, szakszerűen és biztonságosan kerüljön tárolásra és felhasználásra. A támogatást igénylőnek üzleti tervet is be kell nyújtania, ennek hiányában a pályázata nem kerül elbírálásra.
Amennyiben a támogatást a gazda elnyeri és munkavállalókat alkalmaz, úgy a projekt keretében kötelezettséget vállal arra is, hogy a projekt befejezésétől kezdve 2 éven keresztül fenntartja az alkalmazottak bázislétszámát.
Továbbá a kedvezményezett köteles a projekt megvalósításának befejezése után 2 évig szinten tartani a beruházással érintett állattartó telep átlagos állatlétszámát. Amennyiben a kedvezményezett a szintentartási kötelezettségtől 20%-nál nagyobb mértékben elmarad, úgy a támogatási összeg 10%-át köteles visszafizetni.
Figyelem! |
A kedvezményezettnek legalább a projekt összköltségének az igényelt támogatási összeggel csökkentett részét kitevő önerővel kell rendelkeznie. Az önerő saját forrásból és az államháztartás alrendszereiből származó egyéb támogatásból (pl. támogatott hitelből) állhat. Saját forrásnak a kedvezményezett által a projekthez igénybe vett, állami támogatást nem tartalmazó forrás minősül. |
A pályázatok szakaszosan kerülnek beadásra és elbírálásra. A következő támogatási időszakok a következők:
- december 20 - 2016. január 20.
- április 20 - 2016. május 20.
- augusztus 21 - 2016. szeptember 21.
- december 20. – 2017. január 20.
- április 20. – 2017. május 20.
- augusztus 21. – 2017. szeptember 21.
A pályázatot benyújtóknak az illetékes hatóság garantálja, hogy a benyújtott kérelmeket 30 napon belül elbírálja, valamint az egyéni beruházásokat 50, a kollektív beruházásokat 100 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesíti. Továbbá a támogatást elnyerőket arról is biztosítják, hogy az előleggel kapcsolatos feltételeknek megfelelő, támogatott projekteknek megítélt támogatási összeg maximum 50%-ának megfelelő előleget biztosítanak.
Forrás: palyazat.gov.hu
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés