A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának Kertészettudományi Intézete palántanevelő tanfolyamot hirdet hobbikertészek számára. A program célja, hogy a résztvevők megismerjék a különböző zöldségnövény palánták előállításához szükséges környezeti igényeket, palántanevelési módokat, termesztési közegeket és ápolási munkákat. A tanfolyamon gyakorlatközpontú oktatással ismertetik a megfelelő minőségű palánták előállításához kapcsolódó munkafolyamatokat.       

A Debreceni Egyetem írta meg, hogy napjainkban nem csak anyagi, de egészségügyi szempontból is egyre kedveltebb a saját magunk által termesztett zöldségnövények fogyasztása. Vannak azonban olyan hosszú tenyészidejű zöldségnövények, amelyek a hazai klímán kizárólag palántaneveléssel való szaporítással hoznak termést. A jó minőségű palánta előállítása kulcskérdés a sikeres termesztés során, amelyhez megfelelő szaktudás szükséges - fogalmaztak.

A palántanevelő tanfolyam célja, hogy a résztvevők megismerjék a különböző zöldségnövény palánták előállításához szükséges környezeti igényeket, palántanevelési módokat, termesztési közegeket és ápolási munkákat

Ehhez kapcsolódóan a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának Kertészettudományi Intézete palántanevelő tanfolyamot hirdet hobbikertészek számára. A Tanfolyam célja, hogy a résztvevők megismerjék a különböző zöldségnövény palánták előállításához szükséges környezeti igényeket, palántanevelési módokat, termesztési közegeket és ápolási munkákat.

A tanfolyamon résztvevők gyakorlatközpontú oktatás keretén belül sajátíthatják el a megfelelő minőségű palánták előállításához kapcsolódó munkafolyamatokat - írták.

A palántanevelő tanfolyam részletei:

A képzést folytató intézmény: Debreceni Egyetem, 4032 Debrecen, Egyetem tér 1.,

Érintett szervezeti egység: Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Kertészettudományi Intézet (4032 Debrecen, Böszörményi út 138.)

Nyilvántartási szám: B/2020/001456

Engedélyszám: E/2020/000164

A képzés időpontja és helyszíne

Időpont: 2024. március 02. (szombat)

Képzés időtartama: 6 óra (9:00 - 12:00 elmélet; 12:00 - 13:00 ebédszünet; 13:00 - 16:00 gyakorlat)

Helyszín: 4032 Debrecen, Böszörményi út 138.

A tanfolyam tematikája:
  • Zöldségpalánták csoportosítása környezeti igény szerint
  • Palántanevelés jelentősége és módozatai
  • Palántanevelő eszközök, közegek
  • Magvetés, tűzdelés és cserepezés műveletei
  • Ápolási munkák a palántanevelés folyamán
  •  Zöldségnövények oltása, különféle oltási módok alkalmazása
  • Előforduló hibák és azok megelőzése

Korszerű palántanevelés

Minimális létszám: 10 fő

Maximális létszám: 30 fő

Részvételi díj:  15.000 + ÁFA, azaz bruttó 19.050 forint

A részvételi díj magában foglalja a 3 óra elméleti és a 3 óra gyakorlati oktatást, valamint az elektronikus tananyag átadását.

Jelentkezési határidő: 2024. február 23. (péntek), 24.00 óra.

A jelentkezés feltételei:

A képzésre jelentkezni a regisztrációs felület kitöltésével lehet a fent megadott jelentkezési határidőig.

A regisztráció után elektronikus formában (emailben) küldik meg a számlát. A részvételi díj megfizetése kizárólag átutalással teljesíthető.

A programváltozás jogát fenntartják. További információkért a varga.timea@agr.unideb.hu e-mail címen, vagy a következő telefonszámon: +36 52 508 444, a 88146 melléken lehet érdeklődni.

A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának Kertészettudományi Intézete palántanevelő tanfolyamot hirdet hobbikertészek számára

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás