A tápanyag-gazdálkodási tervről idén sem érdemes megfeledkezni
Aki nitrátérzékeny területen gazdálkodik, vagy éppen AKG, vagy ÖKO-támogatást vesz igénybe, évente tápanyag-gazdálkodási tervet kell készítenie. Idén szeptember 30-ig (vagy a főnövény lekerülte utáni 30 napon belül) kell leadni a tervet. Aki ezt elmulasztja, komoly szankciókra számíthat.
A nitrátérzékeny területen gazdálkodóknak, valamint az AKG és ÖKO támogatásban résztvevőknek bízunk benne, hogy nem mond újat az a fogalom, hogy tápanyag-gazdálkodási terv. A fent említett termelőknek ugyanis évente kötelezően el kell készíteniük az ominózus dokumentumot.
Szerencsére mára egyre több olyan gazdálkodó is csatlakozik a tervet írók táborához, akiknek egyébként nem lenne kötelező. Ez a jövőben sokat segíthet a környezetkímélő módon történő gazdálkodás elterjesztésében is.
Hirdetés
Idén a tápanyag-gazdálkodási tervet szeptember 30-ig kell elkészíteniük az érintetteknek, illetve a főnövény lekerülésétől számított 30 nap is lehet a határidő. Elkészítésében a falugazdászok is segítséget tudnak nyújtani. Eddig 50 ezer hektár termőföldre készült ilyen anyag, a 2 éve elérhető szolgáltatást pedig eddig több mint 3100 gazda igényelte.
A szakemberek egyébként a tervek alapján besorolják a termőföldet a megfelelő termőhelyi kategóriába. Majd a kategóriában előírt hatóanyag-mennyiségek, illetve a növények fajlagos tápanyagigénye és az egyéb módosító tényezők (zöldtrágyázás, szerves trágyázás stb.) figyelembe vételével elkészítik a tápanyag-gazdálkodási tervet – írja az agrarszektor.hu
Nem érdemes a fentebb említett határidőből kicsúszni, az elmulasztott tervleadás ugyanis súlyos szankciókat von maga után.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés