Távirányításos állattenyésztés: a szatmári malacokat a fotelből is lehet hizlalni
Virtuális sertéshizlalási programot dolgozott ki egy szövetkezet Kelet-Magyarországon. A Legyen Malacod kezdeményezésben bárki vehet malacot, amit felnevelnek neki, ráadásul az állat fejlődését online webkamera képeken lehet követni. Ezen kívül a vásárlóval rendszeresen tudatják a malaca fejlődését valamint súly- és méretgyarapodását.
Az állatokat hagyományos módon, a Szamos partján nevelik, életteret biztosítva nekik. Magyar nagy fehér sertések közül lehet választani, ami a kezdeményezés weboldala szerint szapora, nagy növekedési erélyű, jó takarmányértékesítő, technológiatűrő, későn érő típusú, jó hústermelő fajta, ami stressz-rezisztens is. A fajta hosszú törzsű, rámás, közepesen dongás mellkasú, közepes farszélességű, kiemelten izmolt combokkal rendelkezik. A konstitúciója kiváló, feszes hát és stabil lábszerkezet jellemzi.
A Szatmár Farm Szociális, Mezőgazdasági és Értékesítő Szövetkezet 2017 augusztusában alakult a Mátészalka és Szatmárnémeti között található Cégénydányádon. Céljuk a magyar vidék hagyományos állattartásának népszerűsítése: sertések eladásával és bérhizlalásával foglalkoznak. Így a virtuális gazda felnevelheti saját malacát anélkül, hogy ki kellene mozdulnia foteljéből. Többek között meghatározhatja azt is, mikor engedjék ki a szabadba az állatokat - írja a Magyar Termék weboldal híre. A megrendelőnek saját malaca a teljes költség felét befizetve lehet, ez 45.000 forintot jelent. A további 50 százalékot pedig a nevelés során havi részletekben lehet fizetni. Ebben az összegben benne van maga az állat, illetve a gondozása és a takarmányozása is. A szövetkezet ebből fizeti a dolgozóit, illetve szükség esetén az állatorvost is.
Hirdetés
Környékbeli disznóvágás a vége a távkapcsolatnak
A hús feldolgozásával a szövetkezet nem foglalkozik, de a hizlalás végén lehetőséget biztosít a megrendelőinek, hogy a környékükön található szálláshelyek egyikén egy disznótor keretében feldolgozzák a sertésüket. Ezzel segítik a helyi turizmust, valamint a falusi hagyományok megőrzését és bemutatását. A programot a magyar sertéshúshiány is motiválta – hangsúlyozta Szabó Zsolt, a Legyen Malacod program egyik ötletgazdája. Szerinte ugyanis jelentős kereslet van azon termékek iránt, ahol a fogyasztó biztos lehet abban, miként kezelték a húst, és hogyan tartották az állatot. A kezdeményezésben részt vevők saját tartású malachúshoz juthatnak, miközben a program munkát biztosít az embereknek a hátrányos helyzetű térségben. Ha pedig érdekli a témában a boldog malac és levendula története, kattintson erre a hivatkozásunkra a korábbi cikkünkhöz.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés