Arra a kérdésre keresi a választ egy újonnan létrejött tudományos intézet, hogy mennyire automatizálható a jövő mezőgazdasága. Az AIFARMS Intézet főként a mesterséges intelligenciák mezőgazdasági felhasználhatóságának lehetőségeit vizsgálja. Az Egyesült Államokban tevékeny csoport azon dolgozik, hogy kifejlessze a jövő automatizált gazdaságait. Minél kevesebb emberi erővel és közreműködéssel igyekeznek jól működő gazdálkodási rendszereket létrehozni.

A Future Farming oldalán található cikket az Agrárszektor szemlézte. A mesterséges intelligencia-kutatással foglalkozó intézeteket összefogó National Artificial Intelligence Research Institutes program 20 millió dollárt, vagyis több mint 6 milliárd forintot adományozott az Illinois-i Egyetem egyik legújabb intézetének. Az AIFARMS a mesterséges intelligenciák lehetséges szerepét kutatja a jövő mezőgazdasága, valamint annak ellenállóképessége, igazgatása és fenntarthatósága vonatkozásában. Az AIFARMS Intézet a kutatás során a Nemzeti Tudományos Alappal (National Science Foundation – NSF) és az amerikai mezőgazdasági minisztérium (USDA) mezőgazdasági és élelmiszerügyi intézetével fog együttműködni - írják.

Az AIFARMS Intézet növelné a gépesítést és az automatizációt a gazdaságokban - Fotó: Adam's Photovision, illusztráció

Új módok a mesterséges intelligencia felhasználására

Az intézet célja, hogy jobban megértse a mesterséges intelligenciák működését, és új, innovatív módokat találjon azok felhasználására a mezőgazdaság fontosabb kihívásait illetően. Az intézetnél tudósok, PhD-fokozatú szakemberek, kutatók, technikai munkatársak és különféle ipari partnerek olyan problémákra igyekeznek megoldásokat keresni, mint például a munkaerő kérdései, az állategészségügy és az állatjólét, a növények környezeti ellenállóképessége és a talaj egészsége.

Költségcsökkentés és bevételnövelés a cél

Az AIFARMS Intézet a jövő teljesen automatizált gazdaságának prototípus-kifejlesztésében segédkezik majd. A fejlesztés során egy olyan világot vesznek alapul, ahol a gazdák és állattenyésztők az olcsó, mesterséges intelligencia-alapú rendszerek használatának eredményeképpen komoly hozam- és profitnövekedéseket érhetnek el a környezetre gyakorolt csekély, vagy éppen pozitív hatásokkal. Az intézet ötvözi a kutatási szakértelmet az erős oktatási és ismeretterjesztő programokkal a digitális mezőgazdaság területén. Teszi ezt azért, hogy segítse a mesterséges intelligenciához értő, sokszínű munkaerő létrejöttét. Ezzel pedig elérje a vidéki lakosságot, és elősegítse a közösség egészére kiterjedő együttműködést a mesterséges intelligencia által vezérelt agrárkutatásban.

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás