Idén a párizsi “Salon International de l’Agriculture” agárkiállításon 1000 francia és nemzetközi kiállító és mintegy 615 204 látogató fordult meg. A 40 000 szakember, valamint a francia és nemzetközi delegációk között a SEMAE vetőmag és növény szakmaközi szervezet több mint 60 tematikus programot valósított meg a #Village Semences (Vetőmag Falu) standján, melyek célja a mezőgazdaság előtt álló nagy kihívások megvitatása volt.

A párizsi Expo Porte de Versailles-ban 59. alkalommal rendezték meg „Franciaország legnagyobb mezőgazdasági rendezvényét”, a Salon International de l’Agriculture-t. A SEMAE lehetőséget adott arra, hogy egy kerekasztal-beszélgetés és egy sajtótájékoztató keretében felhívja a figyelmet a cirok előnyös tulajdonságaira. A Sorghum ID anyagát szemléztük.

A Salon International de l’Agriculture programjain belül a SEMAE lehetőséget adott arra, hogy egy kerekasztal-beszélgetés és egy sajtótájékoztató keretében felhívja a figyelmet a cirok előnyös tulajdonságaira

La cuisine du village: „A falu konyhája"

Március 1-jén, szerdán a SEMAE „A falu konyhája” című műsorában Valérie Brochet, az FNPSMS igazgatója és a Sorghum ID küldöttje, Frédéric Guedj, a LIDÉA cirokágazatának fejlesztési menedzsere, valamint Aymeric de Coussergues, a Camargue régióban cirok vetőmagot termesztő gazdálkodó beszélgetett „erről a furcsa növényről, amelynek egyre nagyobb a sikere”.

A SEMAE egy vetőmag és növény szakmaközi szervezet. A kertészek és a gazdálkodók számára biztosítja, hogy megfelelő mennyiségben hozzáférjenek a vetőmagok széles választékához, valamint minőségi garanciát nyújt a vetőmagokra és a növényekre. További információ a szervezetről itt.

A cirok Indiában is fontos haszonnövény

Miközben Olivier Chapuis séf a libanoni taboulé által inspirált cirokreceptet készített, a házigazda és vendégei részletes portrét rajzoltak erről a gabonaféléről: az előnyeiről, a terméshozamról és az értékesítési lehetőségekről. Beszéltek például a madarak etetéséről, a gluténmentes lisztből készült emberi élelmiszerekről, az alkoholról, az állati takarmányokról is. A gazdák pénzügyi életképességéről, a cirok földrajzi eloszlásáról a világon, és a genetikai és kutatási eredményekről is szó volt. Sajnálatukat fejezték ki, hogy egy ilyen, számos előnyös tulajdonsággal rendelkező gabonafélét még mindig nem ismernek eléggé, és még mindig nincsen belőle elegendő a piacon.

https://www.youtube.com/watch?v=qXCABqhrK2E
Kerekasztal beszélgetés a cirokról

Telt ház a SEMAE sajtókonferenciáján

Ugyanezen a napon a SEMAE „Cirok: a jövő növénye” címmel sajtókonferenciát szervezett. Béatrice Petit és Régis Boisseau regionális küldöttek, Valérie Brochet, a Sorghum ID küldöttje, Jacques Groison, az Arterris csoport vezérigazgató-helyettese és Aymeric de Coussergues gazdálkodó voltak jelent, hogy bemutassák a cirkot, annak fajtáit, termelését, a piacot és a cirokágazat szereplőit, valamint a jelenlegi értékesítési lehetőségeket - írták.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás